הוריו של אהוביה סנדק: "לא להרוס את 'מעלה אהוביה', ההרס דקר את נשמתו" - 0404
הוריו של אהוביה סנדק:

הוריו של אהוביה סנדק: "לא להרוס את 'מעלה אהוביה', ההרס דקר את נשמתו"

הוריו של הנער אהוביה סנדק ז"ל שנהרג במהלך מרדף משטרתי שלחו מכתב לשרים, חברי כנסת, רבנים, נכבדים ו"לכל עם ישראל" בבקשה לא להרוס בשנית את 'מעלה אהוביה' שנבנה לזכרו. ההורים, אברהם ואיילת סנדק, הזכירו את נסיבות מותו של אהוביה ז"ל, את השתלטות הערבים של שטחים וטענו "חוסר הצדק והאפלייה זועקים".

המכתב מתאר כיצד קיבלה המשפחה את הידיעה על הרס 'מעלה אהוביה' "בלב נקרע התבשרנו הבוקר שכוחות שמטרה פינו את 'מעלה אהוביה', מקום שבו בוצע רצח בננו יקירנו ובו הוקם גלעד וחווה כאות וסמל להמשך דרכו החלוצית: דרך של אהבה ובניה".

ההורים ביקשו למחות נגד הריסת המקום, המהווה עבורם ועבור "כל מי שכואב את לכתו בטרם עת" של אהוביה, זיכרון חי ונחמה פורתא. "השוטר שנגח – לקח על עצמו את תפקיד התליין, וגזר את גורלו של בנינו למוות", כך במכתב.

עוד הוסיפו ההורים כי "הרצח שנעשה על ידי המשטרה.. קיצר את פתיל חייו של אהוביה וגופו כבר לא אתנו. אך ההרס שנעשה הבוקר דקר את נשמתו ומורשתו שעדיין חיה אתנו, ושוב עורר את כאבה של ארץ ישראל והדבקים בה".

"האם לא די בהריגתו?? למה גם להחריב את המוקם לזכרו?" תהו ההורים במכתב. בהמשך התייחסו ההורים לבניית הערבית בשטחי C. "חוסר הצדק והאפלייה זועקים", כתבו הוריו של אהוביה ז"ל.

בהמשך המכתב ביקשו ההורים "אנו קוראים לכם, להביע את התנגדותכם להרס. עם ישראל נמצא במשבר אמון ובלבול ערכים.. בכוחכם לאחד את השורות, לאחות את הפצעים ולומר בקול רם ונחרץ: ארץ ישראל היא נחלת אבותינו!". ההורים סיימו את המכתב "בכאב עצום ובאמונה שלמה בגאולה ובביאתו של משיח צידקנו, אברהם ואיילת סנדק, הוריו של אהוביה".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]