אם המשפחה נרצחה עם שלושה מבניה: משפחת שבו מאיתמר זקוקה לסיוע - 0404
אם המשפחה נרצחה עם שלושה מבניה: משפחת שבו מאיתמר זקוקה לסיוע

אם המשפחה נרצחה עם שלושה מבניה: משפחת שבו מאיתמר זקוקה לסיוע

מאות תורמים התגייסו עד כה למען משפחת שבו מאיתמר, לאחר שפורסם כי אב המשפחה בעז שבו נקלע לחובות, בעקבות משפט על ירי במחסום בימי האינתיפאדה הראשונה. בשנת 2002 חדר מחבל לבית המשפחה ורצח את אם המשפחה רחל ושלושת ילדיה בפיגוע מזעזע. כעת המשפחה מבקשת את עזרת הציבור.

חברים ובני משפחה פתחו עבור המשפחה קמפיין גיוס המונים עבור משפחת שבו מאיתמר. עשהאל שבו סיפר בפוסט האישי שפרסם: "עברנו פיגוע נוראי בשנת 2002, מחבל שחדר אל ביתנו עם רובה רצח את אימי ושלושה מאחיי, אני נפצעתי קשה משלושה כדורים ברגל איבדתי את רגלי הימנית בגיל 9. כמשפחה עברנו משבר קשה. הבית נשרף. המדינה לא תמכה בנו כלכלית. כילד בגיל 9 ביליתי שנתיים בבית חולים להשתקם מאותו ערב נורא".

לסיוע למשפחת שבו לחצו כאן

"לאחר כמה שנים תבענו בבית המשפט את הרשות. זכינו בתביעה אבל נאמר לנו שאין ממי לדרוש את הכסף לפיצויים מכיוון ש״הם לא נחשבים כמדינה״אבא שלי עובד בפרך מאז שאני זוכר, הכל כדי לממן אותנו. לעזור לנו להקים בית מחדש. לעבור את המשברים ולצמוח מאפס".

בהמשך סיפר עשהאל כי התביעה שהתנהלה נגד אביו גררה אותו לחובות של 500,000 ש"ח בגלל הוצאות המשפט הגדולות. "החודש הגיע פסק הדין מאותה תביעה של הערבי. אבא שלי צריך לשלם לו 85 אלף שקל מלבד 400,000 ש"ח של כל הוצאות המשפט! בזמן שאנחנו לא ראינו ולא נראה שקל מהפיגוע הכל כך נוראי שעברנו! אבא שלי כל החיים עובד קשה, בתקופת הקורונה אבא שלי עבר ניתוח רביעי בירך. חלק מהבעיות בירך שלו נוצרו מכיוון שהיה צריך לסחוב אותי על הידיים לאחר הפיגוע. אז אבא שלי עם צליעה, כל יום קם לעבוד וחוזר ב-9 בלילה. כדי לשים לנו אוכל על השולחן".

המצב הזה הכניס את כולנו כמשפחה לבעיה עמוקה. כלכלית ונפשית. עצוב לי לראות את אבא שלי מחפש דרכים להתמודד עם המשפט. לגרום לנו להרגיש שהכל בסדר למרות שהכל לא בסדר. ובנוסף לכל זה מצבו הבריאותי הלא פשוט כבר שנה מה שמונע ממנו להמשיך לעבוד ולפרנס את המשפחה".

לתרומה לסיוע למשפחת שבו לחצו כאן

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]