גיבורים על יהודים | שבוע לאחר הצתת ספרי הקודש: כוחות משטרה פינו את גבעת אגוז - 0404
גיבורים על יהודים | שבוע לאחר הצתת ספרי הקודש: כוחות משטרה פינו את גבעת אגוז ערבי

גיבורים על יהודים | שבוע לאחר הצתת ספרי הקודש: כוחות משטרה פינו את גבעת אגוז

כוחות משטרה ומנהל אזרחי פינו היום (ראשון) את גבעת אגוז, הסמוכה ליישוב נריה שבבנימין, וזאת שבוע בלבד לאחר שפורעים ערבים חרדו לשטח הגבעה, תקפו באלימות את התושבים והציתו ספרי קודש במקום. 

כוחות המשטרה והמנהל האזרחי הרסו שני מבנים במקום והטילו צו הריסה על שני מבני קבע נוספים.

לאחר ההצתה והאלימות עצר צה"ל שבעה חשודים, אולם שלושה מהעצורים שוחררו לאחר כיממה בלבד, ושאר העצורים צפויים להשתחרר היום.

בעיריית הכפר ראס כרכר דיווח לתושבים על הפינוי ואמרו כי הוא בוצע בעקבות "עבודה ותיאום משותפים של ההתאחדות הפלסטינית ומערכת הבטחון הישראלית". כמו כן, קראה מועצת הכפר לתושבים להמשיך במאמציהם "לסילוק המתנחלים מהאזור".

שניים מהחשודים שנעצרו בחשד להצתת ספרי הקודש, הם חברי מועצת העירייה בכפר, שאף לא הכחישו את מעורבותם באירוע, אלא התגאו בה וקצרו על כך שבחים בקרב תושבי הכפר. חרף מעורבותם באירוע שוחררו שני חברי המועצה לאחר שעות בודדות בלבד, ונראה כי המשיכו את פעילותם לסילוק הגבעה גם בדרכים אחרות.

מקום נוסף בו ביצעו פקחי המנהל האזרחי הרס היום, הוא גבעת עלי עין שבגוש שילה. גם שם חודשה ההתיישבות לפני כמה חודשים ומאז סובל המקום מפינויים תכופים.

תושבי גבעת אגוז מסרו בתגובה: "מצער לראות שמערכת הביטחון בחרה שבוע בלבד לאחר האירוע המזעזע של הצתת ספרי הקודש , לבצע הרס בגבעה, במקום לטפל בטרור ובבניה הערבית בכפר ראס כרכר הסמוך, מהם אנו סובלים על בסיס יום יומי.

מדינת ישראל צריכה לתת גיבוי לאזרחיה שעוסקים בהתיישבות ושמירת אדמות ארץ ישראל – דבר שבעבר היווה קונצנזוס בעם ולצערינו נשכח מלב, ולא להתנכל אליהם". 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]