מבטחי: תומכים באוניברסיטת אריאל בשומרון וקוראים לממשלה לפעול בנחרצות נגד ארגון BDS - 0404
מבטחי: תומכים באוניברסיטת אריאל בשומרון וקוראים לממשלה לפעול בנחרצות נגד ארגון BDS Ronel12345, ויקיפדיה

מבטחי: תומכים באוניברסיטת אריאל בשומרון וקוראים לממשלה לפעול בנחרצות נגד ארגון BDS

מבטחי פורום מפקדים לאומי המונה עשרות מפקדים בכירים במילואים שגרירים לשעבר ואנשי אקדמיה, מביעים תמיכה באוניברסיטת אריאל המשלבת אקדמיה ברמה גבוהה ביותר לצד ציונות וערכים – הצהרת התמיכה מגיעה בעקבות ניסיונותיהם של BDS להביא לחרם על מוסדות ישראליים ולהפוך אותם לבלתי לגיטימיים.

למסע הזה הצטרף ארגון ECCP האירופאי, אשר יצא בקמפיין משותף עם הרשות בקריאה להחרמת אוניברסיטת אריאל. לקמפיין הצטרפו 500 אנשי אקדמיה מאירופה הקוראים לאיחוד האירופי למנוע מאוניברסיטת אריאל להשתתף בפרויקטים מחקריים ולמרבה האירוניה בין החותמים גם קבוצת אקדמאים ישראלים ובהם כפי שפורסם בתקשורת מועמד לפרס ישראל.

מבטחי קוראת לממשלת ישראל לפעול בנחרצות מול הניסיונות של ה-BDS וארגונים דומים לפגוע באקדמיה ובאוניברסיטת אריאל בשומרון. על הצהרת התמיכה חתומים פרופסור נח דנא פיקארד, לשעבר נשיא המרכז האקדמי לב, סגן אלוף במיל' עודד וינר יו"ר העמותה ואל"מ במיל' משה (מוסה) פלד לשעבר סגן שר החינוך יו"ר הוועד המנהל של העמותה.

"אוניברסיטת אריאל היא מוסד אקדמי ראוי. ככל מוסד אקדמי. אוניברסיטת אריאל מעניקה, מייצרת ומפתחת ידע בתחומים רבים, מכשירה סטודנטים מכל המגזרים, ומקיימת כנסים בינלאומיים. היא שותפה לייצור ידע אקדמי ישראלי מצויין שתורם קידמה לאנושות כולה. ציניות, צביעות, צדקנות וסטנדרטים כפולים מאפשרים שימוש בחופש הביטוי ככלי לסתימת פיות ולמחיקת כושר המחקר של מי שדעתו שונה משלהם, תוך העמדת פנים של נאורות ורדיפת צדק.

זה המשך של המסורת האירופית משנות ה-30 של המאה ה-20 שהתחילה בשריפת ספרים והמשיכה במחיקת תרבות, מחשבה, כושר מחקר, יצירתיות וכישרון. צביעות המחרימים צורמת במיוחד על רקע שתיקתם הרועמת כלפי אוניברסיטאות במדינות שאינן יכולות להתגאות בקיום זכויות אדם בכלל ולאקדמאים בפרט: לרוב בין המחרימים מצויים אנשים שאין להם שם בינלאומי מוכר, יש גם מי שלא יגיעו לכנסי מחקר בינלאומיים המתקיימים בישראל ואף לא ייקחו חלק בוועדות מדעיות מצויינות שישראל שותפה להן, מחשש שיאונה להם רע במדינותיהם.

למרבה הצער, נראה כי מדינת ישראל לא עושה די כנגד המדינות שתומכות בארגונים המחרימים למרות שיש לא מעט מה לעשות בעניין זה. עמותת מבטחי ישראל, פורום מפקדים לאומי , מביעה בזה תמיכה באוניברסיטת אריאל שבשומרון. יישר כוח ושמרו על הייחודיות שלכם", נכתב בעצומה.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]