בצלמו ליו"ר הכנסת: שלול לצמיתות כניסת רגא זעתרה תוקף ח"כ בן גביר למשכן - 0404
בצלמו ליו 0404

בצלמו ליו"ר הכנסת: שלול לצמיתות כניסת רגא זעתרה תוקף ח"כ בן גביר למשכן

לפני כחודש תקף רגא זעתרה, פעיל חד"ש ומפעילי החרם בישראל, את ח"כ איתמר בן גביר במשכן הכנסת.

בתיעוד שהתפרסם נראה זעתרה הולך במסדרונות הכנסת השוממים בשעת ערב, נתקל בבן גביר, ניגש אליו בצורה מאיימת ואז תוקף אותו. האירוע הוסרט ובעקבות כך התחוללה סערה רבה כאשר אפילו המתנגדים לבן גביר, זעמו על אירוע האלימות החמור במשכן.

עקב כך, פנה שי גליק מנכ"ל בצלמו ליו"ר הכנסת ולקצין הכנסת בבקשה למנוע את כניסת זעתרה למשכן ואכן יו"ר הכנסת נענה והיתר הכניסה של מר זעתרה נשלל זמנית. הבוקר (ראשון), פנה שוב מנכ"ל בצלמו ליו"ר הכנסת והפעם בבקשה לשלול את היתר הכניסה של זעתרה והפעם לצמיתות.

בנימוקי הפנייה ציין את כניסתו לכנסת של ח"כ איתמר בן גביר: "לא מן הנמנע ששוב יתקלו דרכיהם בכנסת. כידוע עד כה לא הביע זעתרה שום צער או חרטה על המקרה ואף ההיפך. ישנו חשש כבד ששוב יקרה הדבר.
לא ייתכן שכנסת ישראל שהינה מעוז הדמוקרטיה תתן מחסה לאנשים אלימים.

אכן מדובר בדבר חריג לשלול כניסה לבן אדם לצמיתות, יחד עם זאת האירוע הינו חמור ביותר וחריג אף הוא. ככל שזעתרה יחזור בו מדרכו הרעה ויפעל להתנצל בפני בן גביר ייתכן שיהיה מקום לשקול שוב את ההחלטה
אולם המשך הישארותו בכנסת מהווה סכנה הן על חבר הכנסת איתמר בן גביר והן בעיקר על הדמוקרטיה הישראלית".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]