לאחר שחרור המחבל: שופצה האנדרטה במקום בו נמצאה גופתו של משה תמם ז"ל - 0404
לאחר שחרור המחבל: שופצה האנדרטה במקום בו נמצאה גופתו של משה תמם ז אברהם קלנר

לאחר שחרור המחבל: שופצה האנדרטה במקום בו נמצאה גופתו של משה תמם ז"ל

המועצה האזורית שומרון ותנועת "אם תרצו" קיימו הבוקר (שישי) טקס לשיקום האנדרטה לזכרו של החייל משה תמם ז"ל, הממוקמת סמוך לישוב מבוא דותן, שם נמצאה גופתו לאחר הרצח המזעזע שהתרחש בשנת 1984.

כזכור, בתחילת השבוע השתחרר אחד המחבלים אשר היה מעורב ברצח, ומשכך הוחלט לשפץ דווקא השבוע את האנדרטה לזכרו של תמם ז"ל. בטקס המרגש השתתפו בני משפחת תמם, נציגי המועצה האזורית שומרון, נציגי תנועת "אם תרצו" ועוד.

אורן תמם, אחיו של משה הי"ד אמר בעת הטקס לחידוש האנדרטה לזכרו כי "משפחת תמם נפעמת מההתגייסות של מלח הארץ בחידוש האנדרטה לזכרו של משה הי״ד ומודה לכולם על ההתגייסות והעשייה הרבה.

אנו נמשיך להיאבק בכל הכלים החוקיים על מנת שאזרחותם הישראלית של ארבעת המחבלים תישלל לאלתר וכאשר ישוחררו כולם מהכלא הם יגורשו מהארץ. ידע כל אזרח שפוגע בחיילי צה״ל ובאזרחי המדינה כי מעשה זה יגרום לכך שהוא לא יהיה בקרבנו".

מתנועת "אם תרצו" נמסר: "הסמליות של המקום בו נרצח משה הי"ד בעמק דותן נותנת לנו הזדמנות לחזור ולתקן את העבר ולהיות ערבים לאחינו ולדמם. דווקא הבוקר הגענו לשפץ את האנדרטה לזכרו של משה ז"ל בשבוע שבו שוחרר המחבל הנתעב לקול חגיגות תושבי באקה אל גרבייה. נזכור את משה ולא נשכח". (בתמונה למטה: גליה תמם, אמו של משה ז"ל בחנוכת האנדרטה)

אברהם קלנר

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]