סטודנטים מ"אם תרצו" קיימו סיור במצדה: "מצדיעים לגבורת היהודים ולגבורתו של רון קוקיא הי"ד" - 0404
סטודנטים מ תנועת אם תרצו

סטודנטים מ"אם תרצו" קיימו סיור במצדה: "מצדיעים לגבורת היהודים ולגבורתו של רון קוקיא הי"ד"

עשרות סטודנטים מהתכנית למחשבה ציונית של תנועת "אם תרצו" על שם לוחם הנח"ל רון קוקיא ז"ל, אשר נרצח בפיגוע בערד לפני 3 שנים, ערכו היום (חמישי) סיור בדרום לכבוד יום השואה.

את הסיור החלו בהר מצדה ושמעו סקירה היסטורית במקום על הלוחמים היהודים שנפלו במרד מפיהם של סא"ל (מיל') בועז קוקיא, אביו של רון, ומתן פלג, יו"ר תנועת "אם תרצו". משם המשיכו פעילי "אם תרצו" לבית תמחוי ולמרכז מתנדבי איחוד הצלה בערד ע"ש רון ז"ל וקיימו התנדבויות במקום.

בועז קוקיא אביו של רון, שהשתתף בסיור, אמר: "דווקא ביום השואה בו אנו זוכרים ומוקירים את גבורתם של מיליוני היהודים בשואה, ביקשנו לחבר בינם לבין גבורתם של לוחמי מצדה שעמדו בגבורה עילאית ושמרו על גאוותם היהודית. גבורתם של היהודים הייתה לאורך הדורות ואנו מקווים כי תמשיך גם בדורות הבאים".

בר קדוש, רכז תא "אם תרצו" באוניברסיטת בן גוריון: "רון קוקיא ז"ל מסר את נפשו ונפל בהיותו חייל צה"ל כאן בדרום הארץ. היה לנו הכבוד לשמוע על רון ז"ל ולקחת חלק בפעילות לזכרו. דווקא ביום השואה ביקשנו להצדיע לגבורת לוחמי מצדה וגם לגבורתו של רון ז"ל. כמו אז גם היום עם ישראל לא מפחד מדרך ארוכה".

תנועת אם תרצו

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]