ביזיון | ערבים חודרים לארץ ליד חיילת חמושה שלא עושה דבר גם כשהתקרבו עד אליה | צפו - 0404

ביזיון | ערבים חודרים לארץ ליד חיילת חמושה שלא עושה דבר גם כשהתקרבו עד אליה | צפו

בושה וחרפה. אין מילים אחרות לתאר את התיעוד שהעלו ערבים לרשת החברתית טיק טוק, תוך שהם מתגלגלים מצחוק למראה חיילת קרבית שלא מבצעת כלל את תפקידה.

בסרטון נראים שלושה ערבים בשטח הארץ לאחר שחדרו מגדר המערכת. השלושה עוברים ליד החיילת החמושה, ואחד מהם אף מתקרב ממש עד אליה, כמה שנראה תחילה כאילו תכנן לפגוע בה.

החיילת שאוחזת בנשק לא עושה דבר, הולכת קדימה ואחורה, כאשר הערבים חוצים בחזרה לשטח הרשות.

יכולים אלה להיות מחבלים, יכולים להיות סייענים למחבלים הבודקים את עירנות כוחותינו – אבל צה״ל נראה כמו בדיחה רעה בשמירה על ביטחוננו בגדר שאמורה למנוע כניסת עוינים ומחבלים.

הגרוע ביותר הוא שסרטונים כאלה מופצים מידי כמה ימים ע״י ערבים, המציגים אותנו במערומינו.

תגובת צה"ל: "הסרטון מגמתי ואינו מייצג את מה שהתרחש באירוע כולו. באירוע נכחו חיילי צה״ל שהיו פרוסים במרחב הגדר והרחיקו את המשחיתים. החיילים השתמשו במגוון אמצעים בהתאם להוראות הפתיחה באש, כנגד מי שזוהה כמשחית, מחבל ופוגע בגדר הבטחון.

השחתת הגדר ויצירת פרצות המאפשרות מעבר ללא בקרה לשטח ישראל, מהווה סיכון ביטחוני ועבירה חמורה על החוק. לוחמי צה״ל פרוסים במרחב בהתאם להערכת המצב".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]