"פרובוקציה מתוכננת": רועי צאן יהודים הותקפו בידי אנרכיסטים וערבים בגבעת אהוביה בבנימין - 0404

"פרובוקציה מתוכננת": רועי צאן יהודים הותקפו בידי אנרכיסטים וערבים בגבעת אהוביה בבנימין

רועי צאן יהודיים שרעו היום (רביעי) בסמוך לישוב כוכב השחר בבנימין, נתקלו בפעילי שמאל אנרכסטים שהגיעו מלווים במספר ערבים מכפרי האזור, והחלו לנסות לסלקם מהמקום בצעקות וקללות.

אחד הערבים שהשתתפו באירוע, הוא עבדאללה אבו רחמה – מחבל משוחרר שריצה בעבר תקופות מאסר שונות על עבירות אלימות כנגד כוחות הביטחון.

אבו רחמה, ידוע כמי שאחראי לארגון התפרעויות אלימות רבות באזור בנימין, הצתות ופרובוקציות. אבו רחמה עובד במשותף עם הרשות שלוקחת חסות על ההתפרעויות אותם הוא מארגן.

גוש כוכב השחר, סובל כבר תקופה ארוכה מפרובוקציות של פעילי שמאל וערבים, שהופכות לעיתים לאלימות של ממש. רק לפני כשנה, נפצע בראשו רועה צאן שרעה בסמוך לישוב, מאבן שיידה לעברו ערבי שהגיע מלווה בפעיל שמאל שתיעד את המתרחש מקרוב, והגן על התוקף.

תושבים מגבעות כוכב השחר מסרו בתגובה: "אנו סובלים כבר תקופה ארוכה מהתקפות אלימות על רועי הצאן שלנו במרעה – התקפות שגרמו פעמים רבות לפציעת הרועים, מצד ערבים שמגיעים לשטח מלווים בפעילי שמאל אנרכסטי. מדובר בפרובוקציה מתוכננת ומתוזמנת.

חרף בקשותינו החוזרות ונשנות, והשתתפות הפעילים באירועים אלימים רבים, בחרו בצה"ל לאפשר להם להמשיך להסתובב ולעורר פרובוקציות .
אני קוראים לצה"ל לעצור את הפעילים האלימים ולהביא למיצוי הדין עמם ולהרחקתם מהאזור".

רשתות ערביות

המחבל אבו רחמה במדי אסיר.

רשתות ערביות

רשתות ערביות

רשתות ערביות

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]