גנץ: "נערכים מול חזיתות שונות וגם מול איומים שאיראן מציבה לנו" - 0404
גנץ: אריאל חרמוני, משרד הביטחון

גנץ: "נערכים מול חזיתות שונות וגם מול איומים שאיראן מציבה לנו"

שר הביטחון, בני גנץ, ערך הבוקר (רביעי), אירוע לציון עשור למערכת כיפת ברזל ביחד עם השר עמיר פרץ, ראש אג"ת אלוף תומר בר, מפקד הגנה אווירית תא"ל רן כוכב, ר' מפא"ת דני גולד, ר' מנהלת חומה במשרד הביטחון משה פתאל ובכירים נוספים. בטקס השתתף גם סא"ל מאור גבריאל, מי שהיה מפקד הסוללה הראשונה שיירטה רקטה לפני עשור בדיוק.

בראשית המפגש, קיים שר הביטחון דיון סטטוס בפיתוחים החדשים של כיפת ברזל ובפריסת המערך הנוכחי, ולאחר מכן קיים שיח עם לוחמי הגדוד וטקס הרמת כוסית לציון יום העשור ליירוט הראשון.

גנץ: "אנחנו נערכים בימים האלו להמשך העימותים האפשריים בדרום, בצפון, לאיומים שאיראן מציבה לנו בין שבאופן ישיר ובין שבאופן עקיף על ידי שלוחיה במזרח התיכון. מדינת ישראל היא המדינה החזקה ביותר במזרח התיכון והיא תישאר כזו בגלל שני דברים: בגלל שאין לנו ברירה ובזכות אנשים כמותכם, אלו שקדמו לכם ואלו שיבואו אחריכם, שנושאים בעול הזה בצורה כל כך טובה ומשמעותית.

התקופה הזו שבין פסח ליום העצמאות, שהם חגים היסטוריים של מדינת ישראל, מחירותנו כעם, דרך מה שעברנו בתקופת השואה וב-2,000 שנות גלות ודרך התקומה על מחיריה, אתם שותפים למפעל ציוני שיצאנו דרכו ולנצח יישאר פה.

אז אני רוצה לברך אתכם, מראשון החיילים דרך המפקדים, דרך מפקדי המערכות, דרך התמיכה, הפיתוח, הניהול שהוא ברמת הצבא, אתם עושים עבודה נהדרת ואני ביושר אומר לכם שאני מאחל לנו שאתם תהיו משועממים, שתצטרכו כל הזמן לעסוק בשגרה, להחזיק כל הזמן את המערכת דרוכה ושקטה ושלא יהיה צורך ביירוטים שלכם, אבל אני בטוח שאם יהיה צורך ואני מניח שמתישהו יהיה צורך- המערכת תדע להניב את מה שהיא צריכה להניב"

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]