ישועה: "הופתעתי שיש שיחות מחוקות בנייד שלי, אני לא זוכר שמחקתי" - 0404
ישועה: יונתן סינדל - פלאש 90

ישועה: "הופתעתי שיש שיחות מחוקות בנייד שלי, אני לא זוכר שמחקתי"

הבוקר (רביעי), החל בבית המשפט המחוזי בירושלים הדיון השלישי בשלב ההוכחות במשפטו של ראש הממשלה בנימין נתניהו.

הדיון התחדש עם עדותו של מנכ"ל וואלה לשעבר אילן ישועה אשר אמר כי בוצע סיקור חיובי בוואלה לשמאל.

בדיון הושמעה הקלטה של שיחה בין מנכ"לית בזק לשעבר סטלה הנדלר לבין אילן ישועה, בה הביעה הנדלר חשש כי החברה תיפגע מאופן הסיקור של נתניהו באתר. ישועה העיד כי בפגישותיו עם הנדלר "לפעמים קרה שהיא קראה לי לחדר ונזפה בי על כתבות שעשינו בוואלה ושזה מסוכן ויפגע בבזק".

בנוסף העיד "רציתי להביא עוד עורכים וכתבים ובגלל שחלקם עצמאיים לא נתנו". "שאול אלוביץ' מנע ממני לגייס את אילה חסון, בטענה ש"אי אפשר יהיה לנהל אותה", "למשל" הוסיף ישועה – "אל תביא את יואב גולן כי ניר אמר שהוא יותר גרוע מבן כספית. אח"כ הגיע ינון מגל – אותו אי אפשר היה לנהל, הוא לא היה מציית מבחינת היענות ופוטר". 

השופטים ביקשו בשלב זה הבהרות לגבי הזיכרון, מה מהחומר ומה מהזיכרון: התובעת: "האם אתה זוכר הכל מהזיכרון?" ישועה: "אני אולי לא זוכר כל ניואנס וקשה לי להפריד מה בדיוק מהנייר ומה מהזיכרון".

בהמשך נשאל ישועה מדוע ביצע הקלטות במכשיר בטלפון שלו: "לפעמים גם אני שואל את עצמי למה אבל התחלתי לענות בזה. מאה פעמים שאלתי את עצמי. הרי אני לא איש שמקליט אנשים. אף פעם לא הקלטתי אותם עם המכשיר הזה כשנפגשנו או משהו. כבר היה לי טלפון מקליט ביד אז עשיתי זאת".

תירוש הוסיפה ושאלה לגבי שיחות אשר נמחקו: "מחומר החקירה עולה כי במכשיר קיימות גם שיחות מחוקות. מה אתה יכול לומר לנו על זה?" ישועה: "הופתעתי בחקירה שאמרו לי שיש שיחות מחוקות. אני לא זוכר שמחקתי והופעתי מאד מהעניין הזה. לא זוכר דבר כזה. אמרתי גם בחקירה שלא מחקתי וקראתי אח"כ על זה ידיעות".

השופט: "הטלפון היה אצל גורם נוסף?"
ישועה: "לא. רק ברשותי".

מאוחר יותר הוצגו תכתובות וואטסאפ בין ישועה לבין שאול אלוביץ', אשר באחת ההתכתבויות, דרש אלוביץ' מישועה להוריד ידיעה על רעיית ראש הממשלה שרה נתניהו. "תוריד את זה מיד, אני הורג אותך, זה ימנע את אישור יס". תובעת: "תסביר מה זה "זה ימנע את אישור יס"? ישועה: "שאם לא נוריד לא יאשר את אישור יס".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]