יש לנו דגל אחד – נניף אותו בגאווה יחד - 0404
יש לנו דגל אחד – נניף אותו בגאווה יחד הקרן למורשת הכותל המערבי

יש לנו דגל אחד – נניף אותו בגאווה יחד

בעוד זמן קצר נציין את יום העצמאות ה-73 של מדינת ישראל – הנס הגדול ביותר שקרה לעם היהודי – קיבוץ גלויות, הקמת מדינה יהודית עצמאית, בעלת עוצמה כלכלית, צבאית ומוסרית – עם מגוון עשיר וצבעוני של דיעות ותפיסות עולם.

בתקופה האחרונה אופף את מדינת ישראל מתח פוליטי שלא ידענו בעבר. השנה האחרונה היתה שנה ארוכה ולא פשוטה, שנה של קורונה עם אתגרים שלא חלמנו עליהם, שנה של בחירות עם חוסר יציבות פוליטית וקיטוב צורם שעלה לטונים חדשים לפני הבחירות האחרונות, ונראה שבעיקר לאחריהן.

אבל דווקא בגלל האווירה הזו, חשוב דווקא עכשיו להסתכל להעיף מבט מהחלון ולראות כמה השגנו פה ב-73 שנות עצמאות – וכיצד זכינו למימוש חלום הדורות: בית לעם היהודי, קיבוץ גלויות, מדינה מפותחת, מודרנית ומתקדמת. מדינה יהודית ודמוקרטית.

תנועת רגבים שאותה קוראי 0404 וצופי ערוץ 20 מכירים היטב, יצאה ביוזמה פשוטה ומרגשת ששמחתי להצטרף אליה – להניף את הדגל יחד, בכל מקום בארץ, והיא מחלקת בחינם שרשרת דגלי ישראל שתקבלו עד הבית!

יחד נזכור שאמנם עוד ארוכה הדרך, ויש עוד הרבה מאוד מה לתקן – אך המשותף שלנו גדול בהרבה מהמפריד, והשלם גדול מסך חלקיו.

גשו אל החלון, ותנו לדגל להתנפנף בתודה ובשמחה על העבר, ולהיישיר מבט עם המשך הדרך שעוד נכונה לנו. כולנו יחד.

אני כבר הזמנתי ערכה, וממליץ לכם גם. חג עצמאות שמח! להרשמה

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]