פרקליט נתניהו: הבדלים בין העדות שמסר ישועה במשטרה לבין העדות אתמול - 0404
פרקליט נתניהו: הבדלים בין העדות שמסר ישועה במשטרה לבין העדות אתמול אורן בן חקון

פרקליט נתניהו: הבדלים בין העדות שמסר ישועה במשטרה לבין העדות אתמול

הבוקר (שלישי), החל הדיון השני במשפט נתניהו. התובעת, ליאת בן ארי, פתחה את הדיון באמרה כי אילן ישועה קיבל איומים לאחר עדותו אמש. בן ארי: "רק לעדכן את בית המשפט שהעד קיבל איומים אתמול והעביר אלינו את הדיווח. העברנו אותו מיד למשטרה". צחוק גדול היה באולם לאמירת ראש ההרכב שאינה יודעת כיצד הגיעה פניה של ישועה למשטרה לתקשורת.

השופטת, רבקה פרידמן פלדמן הגיבה לדברים: "כשעד אומר שקיבל הודעות לא נעימות יכולה להיות השפעה על התנהלותו". 

פרקליטו של ראש הממשלה בנימין נתניהו, בועז בן צור, טען כי ישנם פערים מהותיים בין העדות שמסר ישועה במשטרה לבין העדות שאותה השמיע אתמול באולם בית המשפט. בן צור האשים כי הרענונים שנערכו לישועה על ידי הפרקליטות שימשו כלי חקירתי ששינה את עדותו.

בן צור טען כי חוקרים בתיק 4000 ביצעו חיפוש לא קביל בטלפון הנייד שלו בעת החקירה. בן צור: "במקביל לחקירה שעסקה בעבירות ניירות ערך, ברשות ניירות ערך ערכו חקירה של תיק 4000 – שתי פרשיות שונות, חוקרי המשטרה ניצלו את הצו והפיקו חומרים הנוגעים לתיק המתנהל כאן. בהמשך לכך, הרכב השופטים דחה את בקשת סנגוריו של נתניהו לפסול חלק מהראיות הנוגעות לעדותו של אילן ישועה.

בעת התחדשות עדותו של ישועה העיד כי בני הזוג אלוביץ' ביקשו ממנו למחוק התכתבויות בניהם אך הוא סירב. "אמרתי שאני לא רוצה ושאני אעשה את זה יותר מאוחר" – העיד ישועה. "נפגשנו ואיריס לקחה ממני את הנייד שלי ואמרה שהשאירה גם את שלה בחוץ. היה שם גם ניר חפץ ועוה"ד ווינרוט המנוח. איריס אמרה ששמעו שהולכת להיפתח חקירה וצריך לתאם עדויות מה אני אגיד ומה רה"מ יגיד וכל היתר.

עלתה הצעה שאני אגיד שיזמתי את כל הנושא של הסיקור האוהד. השבתי שלא ייתכן. אז אמרו שאגיד שזה בגלל שהאתר שמאלני. לאחר מכן הכניסו את הטלפון ושאלו אם אני מוחק את הטלפון שלי. אמרתי שלא. אז הם אמרו  אתה חייב למחוק. אז הם הציעו שאגיד שהטלפון נפל לשירותים וכך נהרס".

בעקבות הדברים, ביקש פרקליטו של ראש הממשלה, עו"ד בן צור, להבהיר כי בכל הקשור למעורבות של נתניהו בבקשה למחוק התכתבויות מדובר בעדות שמועה "נתניהו לא נאשם בשיבוש בסעיף זה".

 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]