בעלי חיים נגועים בכלבת אותרו באזור גשר אריק - 0404
בעלי חיים נגועים בכלבת אותרו באזור גשר אריק lehava nazareth Pikiwiki Israel

בעלי חיים נגועים בכלבת אותרו באזור גשר אריק

ממשרד הבריאות נמסר כי התקבלה הודעה על כבשים וגור כלבים חיוביים לכלבת שהומתו אתמול. בעלי החיים הסתובבו באזור גשר אריק (חוות מערבי) עד לתאריך 19.3.21 ומאז נמצאו בהסגר.
לא ידוע על בני אדם ובע"ח שבאו איתם במגע.

כל מי שהיה במגע עימם או שבעלי החיים שברשותו באו במגע באזור האירוע עם בעלי החיים הנגועים או בעל חיים משוטט, בין התאריכים 19.3.21 ועד 5.4.21 כולל, לפנות בדחיפות ללשכת הבריאות בטבריה, רח' יהודה הלוי 1, קניון דנילוף, טלפון: 04-6710300. או ללשכת הבריאות בצפת, טלפון: 04-6994257, 04-6994218, או ללשכת הבריאות הקרובה למקום מגוריו, לשם שקילת הצורך למתן טיפול מונע. לאחר שעות העבודה ובמהלך סוף השבוע יש לפנות לחדר מיון בבית חולים.

הורים לילדים מתבקשים לברר עם ילדיהם, באם היו במגע עם בעלי חיים חשודים ולפנות ללשכת הבריאות בדחיפות. בעלי חיות מחמד מתבקשים ליצור קשר עם הווטרינר הרשותי, לצורך וידוא מצב חיסונם.

במשרד הבריאות מזכירים שוב, למי שננשך או נשרט על ידי בעל חיים, לשטוף באופן מיידי את האזור במים זורמים וסבון, לחטא בחומרי חיטוי ולגשת ללשכת הבריאות לבדוק האם יש צורך בקבלת טיפול מונע נגד כלבת. 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]