אם ושלושת ילדיה נרצחו בפיגוע, ביהמ״ש פסק נגד האב השכול - בואו לסייע למשפחת שבו - 0404
אם ושלושת ילדיה נרצחו בפיגוע, ביהמ״ש פסק נגד האב השכול – בואו לסייע למשפחת שבו

אם ושלושת ילדיה נרצחו בפיגוע, ביהמ״ש פסק נגד האב השכול – בואו לסייע למשפחת שבו

בשנת 2002 עברה משפחת שבו פיגוע אכזרי ומצמרר. מחבל שחדר אל ביתם עם רובה, רצח את אם המשפחה עם שלושה מבניה, למול עיני שאר הילדים ושאר בני המשפחה נפצעו קשה. עשהאל שבו, נפצע קשה משלושה כדורים ברגל ואיבד את רגלו הימנית בגיל 9. המשפחה עברה משבר קשה, הבית נשרף והמדינה לא תמכה בהם כלכלית.

עוזרים למשפחת שבו כעת בקמפיין שפתחה המשפחה 

"מאז שאני זוכר, אבא עובד בפרך רק כדי לפרנס אותנו", מספר עשהאל שבו. "לדאוג לנו ולעזור לנו להקים בית מחדש, לעבור את המשברים ולצמוח מאפס".

במהלך האינתיפאדה הראשונה בשנת 1992, ביצעו מחבלים מחסום בכביש הראשי בדרך לאיתמר ליד שכם. כשבעז שבו עבר במחסום אחד הערבים כיוון לעברו נשק, הוא הגיב וירה בערבי, פגע בו ופצע אותו. המחבל  תבע את בועז, שלא הצליח להוכיח שהמעשה נעשה כהגנה עצמית וכך המשפט שהתנהל נגד בעז נסחב בדיונים וערכאות משנת 1996 כבר 25 שנה.

החודש, הגיע פסק הדין מאותה תביעה. אב המשפחה צריך לשלם 85,000 ש"ח מלבד הוצאות המשפט שהגיעו ל-500,000 ש"ח. זאת כאשר המשפחה לא קיבלה את כספה על רצח אם המשפחה ושלושת האחים.

"אבא עבד קשה כל החיים. בתקופת הקורונה הוא עבר ניתוח רביעי בירך. חלק מהבעיות בירך שלו נוצרו מכיוון שהיה צריך לסחוב אותי על הידיים לאחר הפיגוע. אז אבא שלי עם צליעה, כל יום קם לעבוד וחוזר ב-9 בלילה. כדי לשים לנו אוכל על השולחן. אבא לקח הלוואה כדי לשלם לערבי 85 אלף שקל! בנוסף לעשרות אלפי שקלים שעוד צריך לשלם לעורכי הדין של שני הצדדים ולהוצאות משפט מאוד גבוהות שמתנהל מאז שנת 96".

"המצב הזה הכניס את כולנו כמשפחה לבעיה עמוקה כלכלית ונפשית. עצוב לי לראות את אבא שלי מחפש דרכים להתמודד עם המשפט. לגרום לנו להרגיש שהכל בסדר למרות שהכל רחוק מלהיות בסדר. בנוסף לכל זה מצבו הבריאותי הלא פשוט כבר שנה מה שמונע ממנו להמשיך לעבוד ולפרנס את המשפחה. עצוב לי במיוחד שמערכת המשפט בישראל תומכת בטרור. נשרף לי הלב שמערכת המשפט בישראל הולכת עם הטרור". מספר עשהאל בדמעות.

חברי משפחת שבו מתגייסים לעזור למשפחת שבו היקרה שעברה את הנורא מכל ופתחו בגיוס המונים כדי לעזור להם קצת להשתקם מהמצב הקשה אליו נקלעו. הם מבקשים מעם ישראל לפתוח את הלב ולסייע להם ככל שניתן.

כנסו עכשיו וסייעו למשפחת שבו היקרים

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]