הסתיים דיון ראשון בשלב ההוכחות במשפט נתניהו - 0404
הסתיים דיון ראשון בשלב ההוכחות במשפט נתניהו

הסתיים דיון ראשון בשלב ההוכחות במשפט נתניהו

שלב ההוכחות במשפט רה״מ בנימין נתניהו נפתח הבוקר (שני) בשעה 9:00 בבית המשפט המחוזי בירושלים והסתיים לאחר כ-6 שעות.

התובעת הראשית ליאת בן ארי פתחה את המשפט בנאום ואמרה: "התיק שנמצא היום בפני בית המשפט הנכבד הוא תיק משמעותי וחמור בתחום השחיתות השלטונית". "כתב האישום שהוגש לבית המשפט הנכבד כולל שלושה אישומים ממוקדים ומתוחמים. כתב האישום מבוסס על מארג ראיות רחב הכולל ראיות ישירות ונסיבתיות. חומר הראיות מבוסס גם על סוג ייחודי של ראיות – הקלטות של שיחות וכן מסרונים והודעות וואטסאפ בזמן אמת וכל אלה יוכיחו בצורה מלאה וברורה את האמור בכתב האישום" – הוסיפה. עורך הדין בן צור פנה לשופטת ואמר: "לא יכול להיות שכל מה שנאמר בדברי הפתיחה חורג מהמסגרת של כתב האישום". 

באולם בית המשפט ישבו יחד גם בני הזוג הנאשמים שאול ואיריס אלוביץ, אשר התייעצו מידי פעם עם עורכי הדין מיכל רוזן-עוזר וז'ק חן. 

מיד עם סיום ההפסקה, התחדש המשפט עם עדותו של מנכ"ל וואלה לשעבר אילן ישועה אשר תיאר ואמר בין היתר כי התוכן של תפקידו בוואלה עטף מספר רבדים, "מלקבוע את החזון והאסטרטגי של החברה, דרך הניהול השוטף וכלפי הדירקטוריון והשוק". ישועה הוסיף ותיאר כי לכאורה נדרש להעלות כתבות על ראש הממשלה ורעייתו ובנוסף, כתבות שליליות על נפתלי בנט.

ישועה המשיך ותיאר כי שאול אלוביץ דרש ממנו לפטר את העורכת הראשית טלי בן עובדיה זמן קצר אחרי שהועסקה, מכיוון ש"נתפסה כמתנגדת לנתניהו".

למשמע דבריו של ישועה נשמעו צעקות באולם מכיוונם של שאול ואיריס אלוביץ: "אתה משקר פשוט. כמה אתה יכול לשקר?"

מאוחר יותר נשאל ישועה: "מה נאמר על הסיבה שצריך להיענות לדרישות על שרה נתניהו?" ועו"ד עמית חדד אשר ישב מאחור, הגיב בעקבות עיכוב בתשובה של ישועה: "רגע, לוקח זמן להמציא".

לקראת סיום יום הדיון הראשון, עורכת הדין יהודית תירוש, חברת צוות התביעה, הציגה לנוכחים טבלה ובה התכתבויות בין אילן ישועה לבין שאול ואיריס אלוביץ. ובעקבות טענות ההגנה על קבילות הראיות הוחלט שלא לדון בהן בשלב זה, והשופטת רבקה פרידמן הגיבה בהלצה כאשר הצילום נאסף בחזרה: "לא שהיינו קוראים את זה בשעות הפנאי".

אורן בן חקון

מאות פעילי ימין הגיעו לבית המשפט כשהם מניפים דגלי ישראל בעד רה״מ נתניהו. את ההפגנה הובילה חברת הכנסת המיועדת, גלית דיסטל אשר טענה מחוץ לאולם בית המשפט, כי האישום נגד נתניהו הינו ניסיון הפיכה: "הבוקר נפתח פה תיאטרון האבסורד של ליאת בן ארי ומנדלבליט". "תהליך ההפללה החל להיחשף כבר בשלב המקדמי ונותר רק לקוות שהאמת תמשיך להיחשף ושיערך כאן משפט צדק" – אמרה.

חה"כ מאי גולן התייחסה למשפט ואמרה: "ביום הזה, כשלא רק רה"מ עומד למשפט, אלא ציבור שלם עומד למשפט ולא בטוח כלל שיהיה מדובר במשפט צדק, אני מחזקת את ידו של ראש הממשלה.
כל המחנה הלאומי מחזק את ראש הממשלה. עם שלם מחזק את ראש הממשלה אל תירא ישראל אל תירא, כי גור אריה הלא אתה ואריה אם ישאג – מי לא ירא מי לא יירא. כולנו איתך!"

אורן בן חקון

החל מהיום, המשפט יתנהל במשך שלושה ימים בשבוע – שני, שלישי ורביעי – החל בשעה 9:00 ועד 15:30. בשלב הראשון יופיעו עדי התביעה וכל אחד מהם יעלה בתורו לדוכן העדים.

 

 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]