שר החינוך יקיים מימונה משותפת עם מקבילו המרוקאי, תגובש תכנית לימוד להכרת המורשת של מרוקו - 0404
שר החינוך יקיים מימונה משותפת עם מקבילו המרוקאי, תגובש תכנית לימוד להכרת המורשת של מרוקו

שר החינוך יקיים מימונה משותפת עם מקבילו המרוקאי, תגובש תכנית לימוד להכרת המורשת של מרוקו

לראשונה מאז החתימה על ההסכם ולרגל חג המימונה, יקיימו הערב (מוצ"ש) שר החינוך גלנט ושר החינוך המרוקאי, סעיד אמזאזי, מימונה משותפת בהשתתפות תלמידים משתי המדינות. במסגרת אירוע המימונה המשותף יתקיים קונצרט אנדלוסי בהנחיית אוולין הגואל ובהשתתפות תלמידים משתי המדינות וברכות של שני השרים.

התלמידים מישראל ינגנו את ״אהלן וסהלן״, התלמידים ממרוקו ינגנו את ״הבה נגילה״.

התלמידות והתלמידים מישראל שיופיעו בקונצרט האנדלוסי יבצעו שורה של פיוטים, נגינות ויצירות מוסיקליות הלקוחות מהפולקלור של יהדות מרוקו, בהן: "אהלן וסהלן", "למולדת שובי רוני", "אחיבאק" ועוד. התלמידות והתלמידים ממרוקו יבצעו מגוון רחב של יצירות מוסיקליות, בהן הניגון "הבה נגילה".

שרי החינוך של ישראל ומרוקו הודיעו כי בכוונתם לקיים אירועי תרבות משותפים נוספים, הכוללים כנסים ופרויקטים משותפים בנושאי חדשנות פדגוגית.

לצד אלה, יקודמו תכניות לתלמידים מחוננים ומצטיינים, תגובש תכנית לימוד חדשה להכרת ההיסטוריה והמורשת של מרוקו, המיועדת לתלמידי כיתות ה' בכל בתי הספר היסודיים בישראל. כמו כן, ייערכו חילופי משלחות של מורים ותלמידים בין המדינות.

נזכיר כי כחלק מחיזוק הקשר בין המדינות, הודיעה מרוקו על ההחלטה לשלב בתכנית הלימודים המקומית, בהנחיית המלך, תכנים המלמדים על מדינת ישראל ועל יהדות מרוקו ומורשתה. (צילום: ארכיון)

 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]