ישראלי נעצר בדרום אפריקה בחשד להברחת קוקאין - 0404
ישראלי נעצר בדרום אפריקה בחשד להברחת קוקאין דוברות המשטרה

ישראלי נעצר בדרום אפריקה בחשד להברחת קוקאין

מדינת דרום אפריקה עצרה בשטחה את שי אלון, אזרח ישראלי שמעצרו התבקש על ידי רשויות ישראל לשם הסגרתו אליה. אלון חשוד בכך שהיה מעורב בפרשה רחבת היקף של הברחת קוקאין, מדרום אפריקה לישראל בשנת 2018.

במסגרת הקשר העברייני בפרשה זו הוברחו לישראל עשרות קילוגרמים של קוקאין בטיסות אל על שהמריאו מיוהנסבורג, וזאת באמצעות בלדרים שנשאו את הסמים עמם במטען היד שלהם. על פי החשד, באחד ממקרי ההברחה גייס אלון את הבלדר שהביא עימו את הסמים, ובשלושה מקרים נוספים שימש בעצמו כבלדר.

החקירה בעניין רשת הברחה זו הפכה לגלויה ביום בחודש נובמבר האחרון עם מעצרם של מספר מעורבים בה בישראל, לרבות רמי יוגב, בעל תפקיד בטחוני בכיר בחברת אל על באותה עת. אלון לא נעצר שכן יצא מישראל באוקטובר 2018 ולא שב אליה מאז.

בפרשה האמורה הוגש כתב אישום נגד שותפיו של אלון לעבירות ע"י פרקליטות מחוז תל אביב. כאמור אלון נעצר בדרום אפריקה וזאת מכח בקשה להסגרתו לשם העמדתו לדין בשל חלקו בפרשת הברחת הסמים. מעצרו התאפשר לאחר מאמץ ממושך ובמסגרת שיתוף פעולה בין רשויות ישראל לרשויות דרום אפריקה. (צילום: ארכיון)

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]