מרגש | אלפי יהודים התפללו הלילה בקבר יוסף: "שמחים שזכינו להגיע לכאן ברוב עם, מהארץ ומחו"ל" | צפו - 0404
צילום: ידידיה אפשטיין

מרגש | אלפי יהודים התפללו הלילה בקבר יוסף: "שמחים שזכינו להגיע לכאן ברוב עם, מהארץ ומחו"ל" | צפו

אלפי מתפללים יהודים נכנסו הלילה (חמישי) לקבר יוסף שבשכם, זאת כחלק מהכניסות הקבועות אותן מקיימת מועצה אזורית שומרון על פי כללי הקורונה ולרגל חוה"מ פסח. בין הנכנסים היו גם ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן, סגנו דוידי בן ציון, ראש מועצה מקומית עמנואל הרב אליהו גפני, סגן ראש עיריית רעננה חיים גולדמן, מח"ט שומרון אל"מ רועי צוויג, קצין הגמ"ר חטיבת שומרון רס"ן עזריאל פרלמן, וכן מתפללים מכל רחבי ארצנו.

כמו כן נכנסו למקום בני משפחת לבנת, אשר ערכו אזכרה לציון 10 שנים להרצחו של יקירם – בן יוסף לבנת. כזכור, לבנת נרצח על ידי שוטרי הרשות בכניסה לקבר יוסף, כאשר נכנס למקום להתפלל. האזכרה הייתה סגורה לתקשורת ולא צולמה לבקשת המשפחה.

"אנחנו שמחים שזכינו להגיע לכאן ברוב עם, מהארץ ומחו"ל", אמר דגן. "אולם השמחה איננה שלמה, מכיוון שאנחנו איננו נמצאים כאן כל הזמן. אנחנו מציינים עשור לרצח בן יוסף לבנת הי"ד, התביעה שלנו היא לממשלת ישראל, לטפל בטרור, לא יכול להיות שחלק מהרוצחים מסתובבים חופשי, לא יכול להיות שקבר יוסף עדיין נמצא כאן בלילה שבוי אצל אויבי ישראל והם מחללים אותו פעם אחר פעם. אנחנו מצפים שישיבת עוד יוסף חי תחזור לפעול במקום ודגל ישראל יתנוסס בצורה מלאה. אנחנו שמחים שאנחנו נוגעים בשורשים הכי עמוקים של עם ישראל".

הרב אליהו גפני: "צריך להחזיר את קבר יוסף לעם ישראל, העובדה שהדרך לקבר יוסף איננה בטוחה באופן קבוע מביישת את מדינת ישראל, זה שלנו".

רועי חדי

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]