סמוטריץ' על דברי הנשיא: "התערבות בוטה, נקיטת צד לטובת קואליציית שמאל-ערבים בראשות בנט" - 0404
סמוטריץ' על דברי הנשיא: יוסי אלוני, פלאש 90

סמוטריץ' על דברי הנשיא: "התערבות בוטה, נקיטת צד לטובת קואליציית שמאל-ערבים בראשות בנט"

יו"ר הציונות הדתית ח"כ בצלאל סמוטריץ' הגיב לפני זמן קצר (רביעי) על דברי הנשיא ראובן ריבלין, לפיהם יעניק את המנדט להרכבת הממשלה לא עפ"י מספר הממליצים אלא לפי "הסיכוי להרכיב ממשלה", כפי שהוא מעריך אותו.

‏סמוטריץ' מסר: "כל הפוליטיקאים הצבועים שקפצו "בשם הממלכתיות" "להגן" על הנשיא מפני "המתקפות" עליו, יש לכם הסבר אחר לאמירה של הנשיא על כך שהציבור הישראלי בחר ב"חיבורים לא שגרתיים" ו"שיתופי פעולה חוצי מגזרים" מלבד התערבות בוטה בהליך הפוליטי ונקיטת צד לטובת קואליציית שמאל-ערבים בראשות בנט?!

‏על פני קואליציה הומוגנית של המחנה הלאומי?! אין דבר שפוגע בממלכתיות ובמוסד נשיא המדינה יותר מהתערבות בוטה כזו של הנשיא בהליך הפוליטי. ולמרבה הצער זו אינה הפעם הראשונה שרבלין עושה זאת.

לגופו של עניין האמירה האומללה הזו של הנשיא מלמדת על חוסר הבנה מוחלטת שלו בדמוקרטיה. קרוב לחצי

‏העם בחר בנתניהו בצורה חד משמעית. שאר הטוענים לכתר לא נהנים מרבע מהתמיכה הזו, וחיבור מלאכותי ביניהם שאין לו שום מכנה משותף ערכי אידיאולוגי ונועד רק למטרת הדחתו והפלת שלטון הימין, ויעמיד בראשות הממשלה ראש מפלגה עם בקושי 7 מנדטים יהיה סיכול ממוקד של הדמוקרטיה. בדיוק כמו הפעם

‏הקודמת שבה הנשיא התערב והמציא את הרעיון ההזוי והאנטי דמוקרטי של הפריטטיות שהפך כל קול של מצביע ימין לשווה פי שלוש פחות מקול של מצביע שמאל והביא עלינו את הממשלה הרעה והלא מתפקדת האחרונה.

אדוני הנשיא, אם מוסד הנשיאות חשוב לך משוך ידך מפוליטיקה. אתה כורת את הענף שעליו אתה יושב".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]