על רקע המשבר בארה"ב: אחוזי התמיכה בנשיא ביידן הגיעו לשפל חדש | מישל מחנין - 0404
על רקע המשבר בארה טוויטר

על רקע המשבר בארה"ב: אחוזי התמיכה בנשיא ביידן הגיעו לשפל חדש | מישל מחנין

תוצאותיו של סקר רחב היקף שפורסמו היום (רביעי) על ידי הרשת האמריקנית פוקס ניוז, מצביעות על כך שהאמריקנים אינם מרוצים מתפקודו של הנשיא הדמוקרטי ג'ו ביידן, בעיקר בשל התמודדותו הלוקה בחסר בכל הנוגע למשבר בגבול ארה"ב ולמגפת הקורונה.

רק שליש מהעונים טענו כי הם סומכים במידת מה על הטיפול של ביידן בנושא המסתננים, כאשר 53% הדגישו כי הם אינם מרוצים מביצועיו כלל. בעוד ששני שליש מהדמוקרטים טענו כי הייתה מקובלת עליהם דרך ההתמודדות של ביידן בנושא בחודשיים הראשונים לכהונתו, האחוזים צנחו משמעותית ל-34% בקרב הדמוקרטים, 27% בקרב העצמאים ול-5% בלבד בקרב הרפובליקנים.

זרם המסתננים הגדול הציף את הגבול הדרומי של המדינה, מאז כניסתו של ביידן לבית הלבן ב-20 בינואר. כתוצאה מכך, הרפובליקנים הטיחו שוב ושוב בנשיא בעניין זה והאשימו אותו במה שכינו לאורך כל התקופה "משבר", על אף השתקת הסוגיה בתקשורת השמאל והצגתה כמזערית.

השבוע החל ממשל ביידן ב"מאמצים דחופים לטיפול בזינוק במספר הילדים המגיעים לגבול הדרומי ללא ליווי". יצוין כי אלפי ילדים שוכנים באופן זמני במתקני הגבול שהוקמו למבוגרים, שהוגדרו בעבר ע"י השמאל ככלובים שאין לאחסן בהם אדם.

ביידן עומד גם בפני ביקורת קשה מטעם פלג השמאל הקיצוני של המפלגה הדמוקרטית, שנציגיו מתוסכלים מההתקדמות האיטית של הנשיא ביחס ליכולתו למלא את הבטחות הקמפיין לקידום "מערכת הגירה רכה יותר, מאשר זו שתוכננה ע"י המדיניות שהוביל טראמפ". מימין מבקרים את הגישה וטוענים כי המטרה הסמויה של הדמוקרטים היא להכניס מצביעי שמאל חדשים למדינה.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]