מרתיח | פורעים ערבים נטלו חלק בהשחתת מעיין חדש באזור הבקעה | צפו - 0404
צילום: ערבים

מרתיח | פורעים ערבים נטלו חלק בהשחתת מעיין חדש באזור הבקעה | צפו

הטרור הערבי אותו מנהלת הרשות כנגד התיישבות יהודית חדשה נמשך, והפעם בתור מלחמה על פינת חמד חדשה שהוקמה בבקעת הירדן ומשרתת מבקרים רבים מהאזור.

מעיין חדש, אשר שופץ לאחרונה בסמוך לישוב משכיות שבבקעת הירדן, הפך למוקד לטרור ערבי, המנוהל על ידי הרשות, שנועד למנוע ממבקרים יהודים את הגישה למקום.

המעין שנמצא בסמוך לצומת הישוב משכיות, סובל בשבועות האחרונים מהתנכלויות מכוונות מצד ערביי הכפרים באזור, והושחת מספר פעמים על ידי הפורעים בשעה שלא הייתה במקום נוכחות יהודית, וכן הציוד במקום הושחת אף הוא.

פעילי השמאל האנרכיסטים, אריק אשרמן וגיא הירשפלד, היו שותפים בזמן האחרון, יחד עם הפורעים הערבים, להתנכלות למטיילים שהגיעו למקום.

בקריאה שהופצה ברשתות החברתיות בכפרים הסמוכים, מצד בכירים ברשות, קראו הבכירים לכל תושבי הכפר להגיע ולשהות במקום באופן קבוע, כדי "להטיל אימה על המבקרים במעיין, במטרה למנוע את השתלטות המתנחלים על המקום", כלשונם.

תושבי הישובים בבקעה הוציאו קריאה השבוע למבקרים יהודים להגיע למעיין במהלך חול המועד, כדי לחזק את האחיזה היהודית במעיין ולמנוע את השחתת המקום.

ערבים

מבזקיםלכל המבזקים

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]