בשומרון מצפים לעשרות אלפי מטיילים במזבח יהושע במהלך החג: "מי שרצה להרוס - יקבל אלפי מטיילים" - 0404
בשומרון מצפים לעשרות אלפי מטיילים במזבח יהושע במהלך החג: תיירות שומרון

בשומרון מצפים לעשרות אלפי מטיילים במזבח יהושע במהלך החג: "מי שרצה להרוס – יקבל אלפי מטיילים"

חול המועד פסח יביא לשומרון על פי הציפיות עשרות אלפי מטיילים מכל הארץ, אלא שבין יתר האתרים באזור יוכלו המטיילים ביום שני הקרוב (29.3) להגיע לראשונה ללא תיאום למזבח יהושע, הנמצא על הר עיבל משעות הבוקר ועד השעה 16:00.

במועצה האזורית שומרון אומרים כי, בניגוד לשנים קודמות הפעם יוכלו המטיילים להגיע למקום עצמאית במהלך כל היום. ההנחיה החדשה שנתמכת על ידי הצבא, מגיעה על רקע ההרס שבוצע במקום לפני מספר שבועות על ידי הרשות, אשר פגעה בחומה המקיפה את מזבח יהושע. ראש המועצה יוסי דגן, פנה לרה"מ בנימין נתניהו ולשר הביטחון בני גנץ ודרש לאבטח את האזור.

המטיילים שיגיעו לאזור יהנו מפעילויות לכל המשפחה כולל סדנת עפיפונים, מירוץ למיליון אינטראקטיבי, תצפית מרהיבה לעבר העיר שכם, הדרכות חינוכיות, פינות ישיבה מוצלות ועוד. היציאה למקום תתבצע על ידי רכבים משבי שומרון, הדרך משולטת ותהיה מאובטחת לחלוטין על ידי צה"ל.

דגן: "מי שרצה להרוס את האזור ולפגוע באתר מורשת יהודי עתיק וחשוב כל כך, יקבל אלפי מטיילים באותו מקום. האתר שוקם והקיבולת שלו יכולה להגיע לאלפי מטיילים. אני מזמין את כולם להגיע לאתר המורשת ההיסטורי שיש לו גם חשיבות לאומית וגם בינלאומית, בואו לשומרון".

צבי סוכות

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]