הוכרזו הזוכים בחידון התנ"ך הארצי לנוער תשפ"א - 0404
הוכרזו הזוכים בחידון התנ שלומי אמסלם

הוכרזו הזוכים בחידון התנ"ך הארצי לנוער תשפ"א

הוכרזו הזוכים בחידון התנ"ך הארצי לנוער תשפ"א – הזוכים ייצגו את ישראל בחידון התנ"ך העולמי שיתקיים ביום העצמאות.

שישה עשר המתמודדים שעלו לשלב החידון הארצי יקבלו ציון 100 בבגרות בתנ"ך ביחידות הבסיס (2 יחידות לימוד). ארבעת הזוכים, (2 מ"מ 2 מממ"ד) ישתתפו בחידון העולמי אשר יתקיים ביום העצמאות ה-73 של מדינת ישראל.

אלו המתמודדים שהגיעו למקומות הראשונים:

▪️ מקום ראשון ממלכתי: עמית אלגזר (מקיף יא אשדוד)
▪️ מקום שני ממלכתי: אוראל בנימיני (תיכון רבין קריית ים)
▪️ מקום ראשון ממלכתי דתי: דביר ברחד (הישיבה התיכונית קריית אתא)
▪️ מקום שני ממלכתי דתי: גלעד אברהמוף (ישיבת בני עקיבא נתניה)

מנכ"ל משרד החינוך, עמית אדרי: "התנ"ך, ספר הספרים, עיצב את דמותו הרוחנית, המדינית והתרבותית של העם היהודי. הוא עיצב את ערכיו שהפכו להיות הדבק המחבר לאורך כל ההיסטוריה. גם היום כששומעים את קולות המחלוקת, אין בהם כדי לערער על המקשר והמשתף בין כולנו.

חידון התנ"ך מתקיים יומיים לפני ערב ליל הסדר. אותו ערב שהוא חלק מליבת הסיפור של עמנו. אתן המתמודדות ואתם המתמודדים ממשיכים את הסיפור. גם בתנאים המורכבים והלא פשוטים של הקורונה, לא ויתרתם. התמדתם והגעתם אל הרגע הזה. צללתם אל תוך האוקיינוס הגדול של החוכמה. שאבתם אותו באהבה ובשקיקה. השקעתם בלימוד התנ"ך חודשים, לכן כל אחת ואחד מכם ראוי לתואר המכובד ידען של התנ"ך. הידע שרכשתם הוא נכס צאן ברזל שישרת אתכם בכל עת. הוא מתנה גדולה, שאת פרותיה תקטפו לאורך השנים".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]