שרן השכל, זאב אלקין או פנינה תמנו שאטה - מי יהיה ה"עריק" שיציל את ישראל מבחירות נוספות? - 0404
שרן השכל, זאב אלקין או פנינה תמנו שאטה – מי יהיה ה אייר בנימין

שרן השכל, זאב אלקין או פנינה תמנו שאטה – מי יהיה ה"עריק" שיציל את ישראל מבחירות נוספות?

על פי התוצאות העדכניות גוש הימין כולל ימינה של נפתלי בנט מונה 59 מנדטים, אחרי ספירת המעטפות הכפולות והסכמי העודפים – הגוש צפוי לגדול ל-60 מנדטים וליצור שיוויון מוחלט בין הגושים.

שיוויון זה עלול לגרור את אזרחי ישראל לסבב בחירות נוסף, חמישי במספר, בתוך פחות משנתיים וחצי. חלק מהבוחרים כבר הצביעו ברגליים וויתרו על זכותם להצביע עם ירידה משמעותית באחוז הבוחרים בסס הנוכחי לעומת הבחירות הקודמות. סבב נוסף עלול להשאיר המונים בבתים כאות מחאה על אי המשילות וחוסר היכולת של נבחרי הציבור שלנו להתפשר ולהקים ממשלה.

הדרך יחידה, ככל הנראה, למנוע בחירות נוספות היא השגת חברי כנסת מגוש רק לא ביבי שעברו או יחזרו לגוש מחנה הימין.

בין המועמדים "לערוק" ישנם מספר ח"כים ממפלגות תקווה חדשה וכחול לבן. בליכוד ינסו למצוא ח"כים שיעשו את המעבר מגוש השמאל לשורות הימין אך המלאכה תהיה מורכבת יותר ופחות טבעית מבחינה אידיאולוגית. 
 
בתקווה חדשה שרן השכל, שעזבה את הליכוד יחד עם מיכל שיר ברגע האחרון וגרמה למעשה להקדמת הבחירות, היא המועמדת המובילה לחזור לליכוד. יש לה בייס בליכוד שידאג לסייע לה לצלוח את מבחן הפריימריס (והיא אף עשויה לקבל הבטחה לשיריון מראש הממשלה בדומה למה שנעשה עם אורלי לוי) ולאור התוצאה העגומה שהשיג יו"ר מפלגתה, גדעון סער – ספק רב אם היא רואה את עתידה הפוליטי כרוך לעתידו לאורך זמן רב.

גם השר לשעבר זאב אלקין, למרות העזיבה של הליכוד בטריקת דלת לטובת מפלגתו של סער, עשוי לחזור לשורות הליכוד מאחר ומדובר באיש ימין שיתקשה לשתף פעולה עם העבודה, מרץ והרשימה המשותפת רק על מנת להדיח את מנהיג הימין נתניהו.

למרות שכרגע לא נראה שמפלגת תקווה חדשה תעבור את השישה מנדטים, אם אכן יושג המנדט השביעי – גם ראש עיריית אילת, מאיר יצחק הלוי, עשוי להיות מחוזר ואף לחזור לליכוד.

בכחול לבן ישנם שני שמות בולטים לחבור לגוש הימין. הראשונה היא השרה פנינה תמנו שאטה, שתוכל במסגרת הליכוד להמשיך בתפקידה כשרת העלייה והקליטה ולחבור לגדי יברקן שעשה את אותה הדרך מכחול לבן לליכוד.

גם השר מיכאל ביטון מכחול לבן הוזכר בעבר כמועמד לנדוד בין הגושים ואף הוא צפוי לקבל הצעות נדיבות מהליכוד על מנת למנוע סבב בחירות חמישי.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]