רצה להיות ראש ממשלה: סער התרסק עם 5-6 מנדטים במדגמים - 0404
רצה להיות ראש ממשלה: סער התרסק עם 5-6 מנדטים במדגמים מרים אלסטר, פלאש 90

רצה להיות ראש ממשלה: סער התרסק עם 5-6 מנדטים במדגמים

הלם במטה תקווה חדשה. במפלגה של גדעון סער, שפרש מהליכוד במטרה להחליף את ראש הממשלה נתניהו, לא הצליחו להשיג תומכים בימין והתרסקו על פי תוצאות כל המדגמים.

במדגמי חדשות 11 ו-12 סער זוכה לשישה מנדטים ואילו במדגם חדשות 13 סער מתרסק עד כדי חמישה מנדטים בלבד. ראש ממשלה סער כנראה כבר לא יהיה.

חברי רשימה רבים, שעל פי הסקרים בתחילת דרכה של המפלגה חשבו שיכנסו בקלות, נשארו לבסוף, ככל הנראה, מחוץ לכנסת הבאה. בין המאוכזבים: מאיר יצחק הלוי- ראש העיר אילת, שעבר מהליכוד למפלגתו של סער, צבי האוזר, מיכל שיר, הילה שי וזאן ודני דיין.

על פי תוצאות המדגמים, בני בגין הממוקם במקום השישי ברשימתו של סער נמצא על הגבול בין להיכנס לכנסת הבאה לבין להישאר מחוצה לה.

מי שכן צפויים להיכנס בנוסף לסער הם שאשא ביטון, שרן השכל, יועז הנדל וזאב אלקין. בליכוד יעשו מאמצים לגרום לפחות לחלקם לערוק משורות תקווה חדשה ולחבור לקואליציה ברשות נתניהו לאחר שסער הכריז גם הערב כי תקווה חדשה לא תיכנס לממשלה בראשות נתניהו.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]