ביום הבחירות: עשרות בחרו בחיזוק ההתיישבות במזבח יהושע - 0404
צילום: אם תרצו

ביום הבחירות: עשרות בחרו בחיזוק ההתיישבות במזבח יהושע

המועצה האזורית שומרון ותנועת "אם תרצו" ערכו היום (שלישי), יום הבחירות, סיור לחיזוק התיישבות ביהודה ושומרון בעקבות הפגיעה במזבח יהושע בהר עיבל שנהרס ע"י פורעים ערבים.

על פי המסורת היהודית, ביום זה עם ישראל נכנס לארצו. את היום התחילו בהתנדבות חקלאית בישוב אבני חפץ ולאחר מכן יתקיים סיור מקיף במזבח יהושע.

בסיום היום, משתתפי הסיור שקמו את החומה שנהרסה לפני מספר שבועות. לאחר מכן ערכו שיירה לעיר אריאל בה עודדו את התושבים לצאת ולהצביע.

יוסי דגן, ראש המועצה האזורית שומרון, אמר:"אין כמו ביקור במזבח יהושע בהר עיבל כדי להתחבר לשורשים העמוקים ביותר של עם ישראל ולבסיס של הציוליזציה האנושית.

הניסיונות של הרשות לפגוע באתרי המורשת ביו"ש ובראשם מזבח יהושע בן נון בהר עיבל מול המאמצים השיקום והשמירה על האתרים שמובילה מדינת ישראל וההתיישבות בשומרון, היא הדבר הסמלי ביותר למאבק האמיתי שמתרחש כאן בין הכוחות שעתידים ליצור ולבנות מול ההרס והרוע.

אני מברך את תנועת "אם תרצו" ואת צוות המועצה האזורית שומרון על הסיור החשוב. עכשיו אחרי שהתחברנו למקורות של עמנו, חייבים לצאת להצביע ולהביא אנשים אל הקלפי כי יש לנו אחריות על עם ישראל וארץ ישראל".

דוידי בן ציון סגן ומ"מ ראש המועצה האזורית שומרון בירך על קיום האירוע ואמר כי "עם שאין לו עבר אין לו עתיד ובשומרון כולם יודעים שההסטוריה היהודית-ישראלית החלה כאן. אני מברך את אחינו הגיבורים תומכי "אם תרצו" על כך שבחרו בשומרון ביום הבחירות. אני בטוח כי בעזרת יום זה תתחברו לשורשים שלנו כאן בהר עיבל, הר גריזים וקבר יוסף בכדי לבנות עתיד בטוח וטוב למדינת ישראל".

יהודה שרבאני, רכז השטח של תנועת "אם תרצו" מסר: "התנדבות למען ההיישבות ואחר מכן מבצע עידוד הצבעה הוא שילוב של ריבונות. לפני מספר שבועות, קבלן של הרש"פ החריב חלק ניכר ממתחם המזבח לטובת סלילת כביש וטחן את אבני ההיסטוריה היהודית על מנת לייצר חצץ עבור בניית כביש. אנחנו נהיה שם באחד הסיורים הראשונים במקום מאותו אירוע כדי להפגין נוכחות ולהראות שלא נוותר על המקומות ההיסטוריים שלנו שבנו אותנו כאומה חזקה וניצחית".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]