ערבי יפצה בעשרות אלפי שקלים יהודי אותו תקף סמוך לעיר העתיקה בירושלים - 0404
ערבי יפצה בעשרות אלפי שקלים יהודי אותו תקף סמוך לעיר העתיקה בירושלים שלמה מור, 0404

ערבי יפצה בעשרות אלפי שקלים יהודי אותו תקף סמוך לעיר העתיקה בירושלים

ערבי שתקף עם חבריו בחור ישיבה בן 19 סמוך לעיר העתיקה בירושלים לפני כשנתיים, יפצה את הנפגע ב40,000 ₪, כך פסק שופט בית המשפט המחוזי בירושלים אברהם רובין. הפיצוי מתווסף להרשעה בהליך פלילי ונגזרו עליו 11 חודשי מאסר.

מדובר בתקיפה מזעזעת שאירעה לפני כשנתיים, כאשר הצעיר, בחור ישיבה תושב ירושלים, צעד לכותל המערבי בכדי להתפלל. כשהגיע לאזור שער ציון ניגשו אליו שלושה צעירים ערבים והחלו להכותו באלימות רבה בכל חלקי גופו, זאת לאחר שווידאו כי הוא יהודי.

זמן קצר לאחר התקיפה נעצרו התוקפים והוגשו נגדם כתבי אישום. בית המשפט הרשיע זה מכבר את התוקף הבגיר מבין התוקפים, וגזר עליו 11 חודשי מאסר.

לאורך ההליך הפלילי ליווה עו"ד חיים בלייכר מארגון חוננו את הנפגע ומשפחתו, ואף הגיש את התביעה אזרחית נגד התוקף הבגיר. במקביל הגיש עו"ד בלייכר תביעה נגררת נוספת נגד התוקפים הקטינים שהורשעו לאחרונה.

בכתב התביעה תיאר עו"ד בלייכר את השתלשלות האירועים ואופי התקיפה, כפי שעלו מכתב האישום נגד הנתבע. עו"ד בלייכר ציין את הפגיעה הקשה שחווה הצעיר, ואת התהליך הארוך אותו הוא עובר על מנת להשתקם מהתקיפה. כאמור, בעקבות התביעה נפסקו פיצויים לצעיר היהודי בגובה 40,000 ₪.

שני התוקפים הנוספים, שהיו קטינים בעת ביצוע התקיפה, הורשעו אף הם ועתה מתנהל נגדם הליך אזרחי.

עו"ד חיים בלייכר מארגון חוננו, המייצג את נפגע העבירה, מסר: "פסיקה כזו של חיוב התוקף לשלם מכספו פיצויים לנפגע הינה חלק מהמאמץ שלנו להילחם בנגע הטרוריסטי אנטישמי, ואנו בטוחים שהדבר יתרום להרתעת מפגעים פוטנציאליים. אנו בארגון חוננו נמשיך לפעול ללא לאות בכדי לתבוע לדין את אלה אשר מעזים לתקוף יהודים. ידע כל מחבל ומפגע כי יהיה נתון להליכים משפטיים ארוכים, בסופם ישלם מכספו ומכיסו לנפגע בנוסף לעונשי מאסר. אנו בטוחים שהדבר יתרום להרתעה ולהפחתת הטרור".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]