בנט התחייב: "לא אשב תחת לפיד, לא פוסל את נתניהו - אבל לא עובד אצלו" | צפו - 0404
בנט התחייב:

בנט התחייב: "לא אשב תחת לפיד, לא פוסל את נתניהו – אבל לא עובד אצלו" | צפו

ראש הממשלה בנימין נתניהו וח"כ נפתלי בנט הוזמנו הערב (ראשון) לראיון באולפני ערוץ 20, לתכנית "האולפן הפתוח" בהנחיית בועז גולן. נתניהו החליט שלא להגיע, אך בנט הגיע כמתוכנן ואף התחייב רשמית כי לא ישב בממשלה תחת יאיר לפיד.

כזכור, הערוץ פנה לראשי המפלגות המתמודדים על תפקיד ראשות הממשלה והציע להם להגיע לריאיון הערב בתכנית. גדעון סער הבהיר שלא יוכל להגיע ומח"כ יאיר לפיד נמסר "נוותר".

בפתח דבריו התייחס בנט לאי הגעת ראש הממשלה: "מנהיג צריך להתייצב, הוא לא פה והנה אני פה. אני מחכה בחצי שעה הקרובה – תגיע". בהמשך הציג בנט מסמך, והסביר את משמעותו: "ספין נתניהו הוא שאכתיר את לפיד לראשות הממשלה. לא אכתיר אותו – אני איש ימין והוא איש שמאל. היחיד שהולך עם השמאל זה נתניהו.

הנה המסמך החתום – אני לא אאפשר ללפיד להיות רה"מ גם לא ברוטציה, ואתה תחתום נתניהו שלא תקים ממשלה על קולות מנסור עבאס. אתה מוזמן עם הרבה כבוד רה"מ, בוא תחתום שלא תקים ממשלה על הקולות של עבאס".

כשאמר גולן כי נתניהו צפוי לקבל את המנדט להרכבת ממשלה, ושאל האם בנט יסכים לשבת תחתיו אם הנשיא יטיל עליו את האחריות להרכבה; השיב בנט: "יש מפלגות שחתמו והתחייבו לנתניהו בכל מקרה. זה בעייתי – ככה הוא לא סופר אותך. אמרתי כל הזמן – אני לא פוסל אותו ולא מתחייב לשבת איתו. אני לא עובד אצלו".

"הדרך היחידה שלך למנוע בחירות חמישיות היא לשבת עם נתניהו", ציין גולן והוסיף: "העם סובל מבחירות אחר בחירות. המדינה משותקת בהמון נושאים, כולם רוצים לסיים את זה. אתה אומר בחירות חמישיות לא יהיו – אבל האפשרות היחידה היא לשבת עם נתניהו". על הדברים ענה בנט: "אתנהל בצורה ממלכתית, לא אגרור את המדינה לבחירות. אני אוהבת את העם שלנו – ימין ושמאל, דתיים וחילונים. יש לנו עם וצריך לשמור עליו. אני מתחייב להביא אחדות ורוגע. דמיין שעוד חודש הממשלה מתחילה לעבוד – זה אפשרי".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]