אוחנה בשומרון העתיקה: ״נפעל כדי להקים פה נקודת משטרה - החיבור לעברנו הוא ערובה לעתידנו״ - 0404
אוחנה בשומרון העתיקה: ״נפעל כדי להקים פה נקודת משטרה – החיבור לעברנו הוא ערובה לעתידנו״

אוחנה בשומרון העתיקה: ״נפעל כדי להקים פה נקודת משטרה – החיבור לעברנו הוא ערובה לעתידנו״

השר לביטחון הפנים אמיר אוחנה סייר הבוקר (ראשון) בשומרון העתיקה יחד עם ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן, ח״כ עמית הלוי שיזם את הסיור, מפכ״ל המשטרה, רב-ניצב יעקב שבתאי, מנכ״ל המשרד לביטחון הפנים ניצב (בדימוס) משה (צ׳יקו) אדרי ובכירים נוספים.

שר הבט״פ אמיר אוחנה: ״ישראל המודרנית למדה לבנות גורדי שחקים, להעצים את יכולותיה הטכנולוגיות ולהפוך לאומת ההזנק (Start up nation), לקיים גופי ביטחון חזקים ומתקדמים כדי לשמור על אזרחיה ולהיות המדינה היחידה בעולם המאפשרת לכל אזרחיה להתחסן מפני המגיפה הארורה.

אך בלי השורשים, בלי כיבוד היסודות עליהם נוסדנו כעם, בלי העבר — לא יצמח לעמנו עתיד. בשנים האחרונות ההתיישבות צומחת ופורחת ביהודה ושומרון, ואנחנו מתקרבים למספר שיא של חצי מיליון מתיישבים.

גם בהיבטי הבט״פ יש לאן להתקדם ועל כן נערוך בקרוב פגישת המשך במטרה להקים נקודת משטרה בשומרון העתיקה כאות למשילות, חוק וסדר. מחויבות לעברנו — ערובה לעתידנו״.

יו״ר המועצה האזורית שומרון יוסי דגן: ״קיבלנו כאן טעימה מהשורשים היהודים ומהציווליזציה האנושית, יש לנו אחריות גדולה על ההיסטוריה ועל המקום הזה. לצערנו הרשות פועלת בנחישות בכדי לפגוע במקום ולנכס אותו אלייה. השיא היה לפני כמה חודשים, כשהיה כאן ח״כ עמית הלוי, התנופף כאן דגל הטרור, על העתיקות, תוך שבירה והרס של העתיקות.

יש לנו אחריות כלפי האנושות והעם היהודי לפתוח את שומרון העתיקה, לשמור על המקום, הדרך לכאן, ברצותם השליחים של הרשות זורקים בה בקת״בים על מטיילים, ברצותם פותחים את הדרך למטיילים ערבים. הרשות מבינה כמה האתר הזה חשוב ולכן היא מנסה לנכס אותו לעצמה. אני רוצה להודות לכם על הביקור החשוב הזה, תפקידנו תפקיד המדינה הוא להגן על אתרי המורשת, זה בידיים שלכם״.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]