"הנשיאה האריס ואני": מעורבותה הקיצונית של סגניתו של ביידן במדיניות החוץ של ארה"ב | מישל מחנין - 0404
מתוך טוויטר

"הנשיאה האריס ואני": מעורבותה הקיצונית של סגניתו של ביידן במדיניות החוץ של ארה"ב | מישל מחנין

שבועות בודדים מאז כניסתה לתפקיד, ממלאת הסגנית קמאלה האריס תפקיד אינטגרלי בהבניית מדיניות החוץ של נשיא ארה"ב ג'ו ביידן, ומשפיעה משמעותית על הדיונים המתנהלים מאחורי הקלעים תוך קידום האג'נדה הדיפלומטית שלה.

בימין הרפובליקני, יש הטוענים כי השפעתה מוגזמת ביחס לתפקידה, וכי לא בידיה הופקדו המפחתות לנשיאות. כל זאת תוך ביקורת קשה על הנשיא עצמו, אשר אינו מתפקד בצורה מיטבית בעודו דוחה ללא הרף את מסיבת העיתונאים הנשיאותית ומאפשר לסגניתו להיחשף לסיכומים הביטחוניים היומיים לפניו, למרות סודיותם וחשיבותם של התכנים המודיעיניים המפורטים.

ביקורת נוספת הועברה על מצבו הבריאותי של הנשיא בן ה-78, תוך תיאורו כ"חלש" ו"שברירי". בהתאם, באופן מעורר חשד – האריס שוחחה עצמאית לחלוטין לפחות עם שישה מנהיגים בעולם עד כה, כך הודיע הבית הלבן. יש לציין כי מדובר במספר גדול במיוחד ביחס לנושאי תפקיד זה בעבר, ובייחוד בשלב מוקדם זה של הכהונה.

עפ"י דבריהם של מקורות בכירים שצוטטו בוושינגטון פוסט, האריס התערבה באופן דומיננטי בין היתר בדיונים הפנימיים על השאלה האם וכיצד תגיב המדינה לתקיפות האיראנית. בהקשר זה, יצוין כי האריס מזוהה עם המחנה השמאלי ביותר בתוך המפלגה הדמוקרטית.

כמו כן, צוטט מקור שתיאר את יומה של האריס ככזה שמתחיל בקריאת הסיכום על האיומים הגלובליים והפרוייקטים המוצעים לפתרונם, עוד בטרם הגעתה לחדר הסגלגל, בו נחשף הנשיא לדברים. ייתכן וכאשר לפני מספר ימים אמר בשוגג "כשהנשיאה האריס ואני…" בעת השידור החי שקיימו בו התייחסו למשבר הקורונה, נפלטה האמת בדבריו.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]