בפנים גלויות וללא בושה | ראש מועצת הכפר לובאן א-שרקיה בבנימין תועד משחית גדר חקלאית בבעלות יהודית | צפו - 0404

בפנים גלויות וללא בושה | ראש מועצת הכפר לובאן א-שרקיה בבנימין תועד משחית גדר חקלאית בבעלות יהודית | צפו

פרסום ראשון | בוסתן חדש של עצי פרי, אשר מוקם לאחרונה בסמוך לישוב מעלה לבונה שבבנימין, הושחת הבוקר (שישי) בידי פורעים ערבים.

בין הפורעים שהגיעו לשטח בפנים גלויות, נכח גם ראש מועצת הכפר לובאן א-שרקיה הסמוך, שנטל חלק פעיל בהשחתת גדר המטע, תוך שהוא מתעד את עצמו קורא קריאות בגנות המתיישבים. בין השאר, קרא ראש מועצת הכפר בסרטון שצילם במקום, ל"שבאב" בכפר, להצטרף למאבק כנגד המתיישבים ולהגיע לגרש אותם.

האירוע התרחש באור יום ובסמוך לכביש 60 – ציר מרכזי בבנימין, בו קיימת תנועה רבה של כוחות הבטחון. כל זה לא מנע מהפורעים להגיע לשטח בפנים גלויות ולתעד את מעשיהם, בשל הסיבה שצה"ל כמעט ואינו פועל בהליכים פליליים כנגד הפורעים הערבים, שמשחיתים פעם אחר פעם גידולים חקלאיים בבעלות יהודית באזור.

נציין כי זו אינה הפעם הראשונה בה פורעים ערבים משחיתים גידולים חקלאיים באזור, אך לפני כחודש עקרו ערבים מטע זיתים שניטע בסמוך לשער הישוב מעלה לבונה. במקרה הנ"ל, לא הסתפקו הפורעים בהשחתת המטע, אלא ניסו לתקוף ביום שאחרי, חקלאים יהודים שהגיעו לשקם את הנזק.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]