לראשונה מפרוץ מגפת הקורונה - מג"ב ערכה טקסי סיום טירונות: "אנו נדרשים לעמוד איתנים נוכח האתגרים" - 0404
לראשונה מפרוץ מגפת הקורונה – מג דוברות מג"ב

לראשונה מפרוץ מגפת הקורונה – מג"ב ערכה טקסי סיום טירונות: "אנו נדרשים לעמוד איתנים נוכח האתגרים"

לראשונה מפרוץ מגפת הקורונה, במג"ב ערכו במהלך השבוע את טקסי סיום טירונות מחזור נובמבר 2020, במתכונת פלוגתית על פי התו הירוק ובנוכחות הורי הלוחמים. 377 לוחמים ולוחמות חדשים יצטרפו בשבוע הבא ליחידות המבצעיות של מג"ב, לאחר שבארבעת החודשים האחרונים עברו בהצלחה את הכשרתם בטירונות בבית הספר החילי ובבסיס האימונים של היחידה.

מפקד מג"ב, ניצב אמיר כהן, אמר בטקס: "המציאות הביטחונית והחברתית אותה אנו חווים מציבה את משטרת ישראל ומשמר הגבול בחזית. מפקדי ולוחמי החיל נדרשים לעמוד איתנים נוכח האתגרים הניצבים לפתחנו ולאור מורכבות זו, מצאתם עצמכם במהלך הכשרתכם כלוחמים במשמר הגבול, בנקודות חיכוך רגישות, נדרשתם לאכוף חוק, לגלות איפוק, לתת שירות לאזרחים, לשדר הרתעה, עוצמה ונחישות ולספק ביטחון. אתם הלוחמים מוכנים ומצוידים בכשירות המבצעית ובאמצעים טכנולוגים מתקדמים מול הלחימה בטרור, במאבק בפשיעה המתפרצת בהפרות הסדר ולכל משימה של הגנה או התקפה לשמירה על חייהם וביטחונם של האזרחים במדינה".

מפקד בית הספר החילי של מג"ב, תת-ניצב יהודה יהושוע: "מעבר לכך שטקס סיום הטירונות הוא מעמד מרגש ומיוחד במינו עבור כולנו ובפרט עבור ההורים והמשפחות, היום והמעמד הזה הוא מרגש שבעתיים, שכן לראשונה מזו תקופה ארוכה נבצר מאתנו לערוך את הטקסים בשל מגבלות נגיף הקורונה, והיום לאחר מאמץ רב ולמרות שהנגיף לא פסח מאתנו מצאנו את הדרך, אמנם באופן מוגבל, לערוך את הטקס בהשתתפות ההורים והמשפחות, במעמד מרגש עד מאוד. בוגרים יקרים, הנכם עומדים פה, לאחר סיום מסלול הכשרה ארוך, מורכב ומאתגר ועוד רגע תהפכו לדור חדש של לוחמים במשמר הגבול וזה פשוט ממלא אותי בתחושת גאווה".

0404

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]