קצת ויתור על האגו ותהיה כאן ממשלה חלומית: הליכוד, הציונות הדתית, החרדים וימינה - 0404
קצת ויתור על האגו ותהיה כאן ממשלה חלומית: הליכוד, הציונות הדתית, החרדים וימינה יונתן סינדל, פלאש 90

קצת ויתור על האגו ותהיה כאן ממשלה חלומית: הליכוד, הציונות הדתית, החרדים וימינה

זה אפשרי וזה ממש ממש קרוב. יותר מתמיד. ממשלה שהיא בגדר חלום היא אפשרות ריאלית מאוד. ביום שלישי יגיע עם ישראל בהמוניו אל הקלפיות ברחבי ארצנו ויבחר את נציגיו.

מבחינת הימין בישראל, הרי שזו הזדמנות של ממש להקים כאן ממשלה יציבה וחזקה – כזאת שתדע לטפל בעניינים הבוערים באמת: במערכת המשפט, חיזוק צה״ל וחייליו, בנייה ביהודה ושומרון, חיזוק מסורת ישראל, טיפול בטירוף הבדואי בדרום, שמירה על אדמות מדינה ברחבי הארץ, בטרור בכבישים ועוד ועוד.

ממשלת חלומות אמיתית שלא תכלול את מפלגת ימינה ככל הנראה לא תצליח לקום כאן. פרט לימינה, לכל השותפים האחרים ואלה שהצהירו בוודאות שיישבו עם נתניהו, אין אינטרס להחליפו, אין להם גם עניין פרטי או יכולת לקדם עצמם לתחרות על תפקיד ראש ממשלת ישראל. כדי להקים ממשלה כזאת – הליכוד זקוק ל-40 מנדטים, החרדים חייבים 16 והציונות הדתית מינימום 5. 61 עם מרכיבים כאלה לא נראה כמשהו ריאלי.

לכולם ברור שממשלת ימין אמיתית חייבת לכלול את ימינה של בנט ושקד – השניים שעד לרגע זה לא מוכנים לומר שיישבו עם בנימין נתניהו.

לכולם ברור שכדי שזה יקרה, צריכים כולם לוותר על האגו. בנט חייב לרדת מנתניהו ובאמת לאגף אותו מימין, יחד עם סמוטריץ׳. הנעלם היחידי הגדול הוא כיצד והאם בכלל יטפלו בנט ושקד במערכת המשפט. רק לפני כמה ימים אמרה שקד בראיון בתכנית הבוקר בערוץ 20 כי אין כל בעיה עם מנדלבליט. כיצד ינהגו ברגע האמת? אי אפשר לדעת.

אין ספק שנפתלי בנט מעדיף כל תוצאה שתביא לסיום תפקידו של ראש הממשלה בנימין נתניהו, גם על חשבון ישיבה עם השמאל. מהלך שכזה יפתח את התחרות על תפקיד ראש הממשלה ופיזורה של ממשלת השמאל יתבצע מייד לאחר שתקום, אך בנט יודע היטב שאם נתניהו יגיע לאחר הבחירות עם גוש של 58/59 מנדטים – הרי שמן הסתם הוא יצליח לקחת כמה עריקים, אולי אפילו ממפלגתו שלו ולהקים ממשלת 61 בלי בנט. לזה בנט לא יסכים מאחר ואז יסיים את הקריירה הפוליטית שלו.

כך, שכמעט כל האפשרויות הריאליות המסתמנות, יביאו את בנט לחבור לממשלת ימין על מלא, תחת שלטון נתניהו. אנחנו רחוקים משם כפסע בלבד. אם נצליח, תהיה כאן ממשלת חלומות.

ממשלת ימין חלומית שכזו, תוכל למשוך כמה עריקים מסער ואולי אף מכחול לבן – אם תעבור את אחוז החסימה. במצב כזה, נהיה קרובים מתמיד לשינוי מערכת המשפט בישראל. אמן!

 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]