השר אדלשטיין: "החלטת בג"ץ על פתיחת השמיים חסרת אחריות ומנוגדת לאינטרס הציבורי" - 0404
השר אדלשטיין: דוד כהן, פלאש 90

השר אדלשטיין: "החלטת בג"ץ על פתיחת השמיים חסרת אחריות ומנוגדת לאינטרס הציבורי"

שר הבריאות יולי אדלשטיין השתתף היום (חמישי) באירוע הצדעה שיזם מנכ"ל המרכז הרפואי איכילוב פרופ' רוני גמזו למנכ"לי קופות החולים ומד"א על פעולותיהם החשובות במבצע החיסונים המרהיב של ישראל.

השר אדלשטיין תקף במהלך האירוע את החלטת בג"ץ אתמול לבטל את הגבלות הכניסה והיציאה מהארץ, למרות הווריאנטים המשתוללים ברחבי העולם ורצון משרד הבריאות והממשלה להישמר מפני חדירתם לישראל.

השר אדלשטיין: "אני זוכר איך יחד עם ראש הממשלה נפגשנו איתכם במשל"ט ולחצנו: לכמה חיסונים תוכלו להגיע ביום? התשובה היתה: 60,000. לקח שבועיים להגיע לכמעט רבע מיליון חיסונים ביום. זאת העוצמה שלכם. מצד אחד לבוא בצניעות ומצד שני כשמגיעים לשטח לפרוס את זה במלוא העוצמה.

מעולם לא היו רבים כל כך חווים כל כך הרבה למעטים כל כך. גייסתם את מיטב הכוחות. עברנו חמישה מיליון מתחסנים ועל כך מגיעה גם מילה טובה לאזרחי ישראל. כל אחד שעכשיו יושב בבית קפה, מתאמן בחדר כושר, משפחה שהולכת לקניון, או אוהדים שמתכוננים לדרבי. כל הדברים האלו הם בזכות אותם רופאות ורופאים, אחיות ואחים, פרמדיקים ופרמדיקיות.

עם כל הזהירות שלי אני מתחיל להאמין שזה בלתי הפיך. בעבר, כדי להגיע לנתונים כאלו, היינו צריכים סגר מהודק. ועכשיו הכל פתוח וכל המדדים יורדים. אני מתחיל להאמין שהאירועים הקשים מאחורינו.

אבל אליה וקוץ בה. אנחנו מול אויב מאוד רציני ולא כדאי לתת יד לתחושה שהכל נגמר. צר לי לומר לכם – גם אתמול בג"ץ נתן לזה ביטוי בהחלטה חסרת האחריות של פתיחה טוטלית של גבולות ישראל. זה מנוגד לאינטרס הציבורי. אנחנו עדיין לא שם. אנחנו עוד נתגבר על זה אבל חשוב עדיין לנהוג באחריות גם בכניסה והיציאה מישראל. כי הדבר היחיד שיכול לקלקל את המסיבה הוא הווריאנטים שיכולים להיכנס לישראל.

אני מאמין שנתגבר גם בהמשך. אני סומך על מערכת הבריאות שלנו. בטוח שאף אחד מאיתנו לא יתן לננגיף עוד פעם לגבור עלינו, ונהיה יחד לא רק בפסח אלא גם ביום העצמאות. ננהג באחריות כדי שנוכל לחגוג בעוצמה. וכל זה בזכות המלאכים בלבן. תודה לכם".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]