מאי גולן ובן גביר מתכוננים לכנסת הבאה עם הצעת החוק נגד מבצעי עבירות מין על רקע לאומני - 0404
מאי גולן ובן גביר מתכוננים לכנסת הבאה עם הצעת החוק נגד מבצעי עבירות מין על רקע לאומני הדס פארוש, פלאש 90

מאי גולן ובן גביר מתכוננים לכנסת הבאה עם הצעת החוק נגד מבצעי עבירות מין על רקע לאומני

חברת הכנסת מאי גולן מהליכוד ויו"ר עוצמה יהודית, עו"ד איתמר בן גביר הצפוי להיבחר לכנסת הבאה במסגרת רשימת "הציונות הדתית", מתכוונים להגיש יחד הצעת חוק משותפת לאחר הבחירות, שתקבע כי במקרים בהם בוצעו עבירות מין על רקע לאומני – הענישה של העבריינים תוכפל.

בדברי ההסבר לחוק, מסבירים בן גביר וגולן: "בשנים האחרונות התעצמה תופעת הטרור הלאומיני. מדי יום נשמעים דיווחים על בנות יהודיות שהוטרדו מינית על רקע זהותן הדתית. התעצמות התופעה הגיעה למצב שבריכוזים יהודיים רבים בצפון, בדרום, ואף בעיר תל אביב, מפחדות נשים לצאת לפעילויות ספורט או לצאת לבדן בשעות הערב.

בשונה מהעבירות המנויות בחוק העונשין בהן המניע הלאומני מכפיל את העונש, בעבירות של הטרדה מינית קיימת לקונה בחוק בכל הקשור להחמרת ענישה כשהמניע לאומני, ועל כן מוצע להחמיר את הענישה ואת סכום הפיצוי לנפגעות תקיפה מינית על רקע לאומני, בדומה לעבירות אחרות, וזאת על מנת למגר את תופעת הטרור הלאומיני".

עו"ד איתמר בן גביר: "זו כבר הפכה למכת מדינה של ממש. עוד ועוד איזורים בארץ הופכים להיות לסכנה של ממש עבור צעירות יהודיות שחוששות להסתובב בהם בבטחה, והענישה הקיימת כיום בחוק לא מספקת מענה אמיתי. לטירוף הזה אנחנו מתכוונים לשים סוף".

ח"כ גולן: "הגיע הזמן לשים סוף לתופעה שרק הולכת ומתעצמת בשנים האחרונות בכל רחבי הארץ. הטרור הלאומני לא ייעלם, אלא אם נציב לו גבולות ברורים ובעיקר נגביר את ההרתעה והסנקציות מולו. בכוחה של הצעת החוק המדוברת להחזיר את הבטחון והשקט לאותן נשים שהותקפו או חלילה יותקפו בעתיד ואני בהחלט מתכוונת לפעול ביתר שאת בכנסת הבאה למען מטרה חשובה זו".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]