עכשיו או לעולם לא | אלה הסיבות שאצביע ט׳ ל״הציונות הדתית״ | בועז גולן - 0404
עכשיו או לעולם לא | אלה הסיבות שאצביע ט׳ ל״הציונות הדתית״ | בועז גולן יונתן סינדל, פלאש 90

עכשיו או לעולם לא | אלה הסיבות שאצביע ט׳ ל״הציונות הדתית״ | בועז גולן

מעולם לא אמרתי לאיש למי אני מתכוון להצביע. בוודאי שלא התבטאתי בנושא במשך כל שנותיי כעיתונאי – מאז 1993 ובמשך 28 שנה. למרות שלכולם ברור שראשי ולבי עמוק בימין, לא סיפרתי מעולם למי בימין אני מצביע.

הפעם, לראשונה בחיי, החלטתי לחרוג ולאחרונה, במהלך שידור חי בתכנית הבוקר שלי ״בוקר טוב ישראל״ בערוץ 20 – זה נפלט לי. כבר לא יכולתי יותר. זה היה לאחר שבג״ץ החליט להשתלט על המדינה לחלוטין ולקבוע לנו מיהו יהודי. מבחינתו – גיור רפורמי (רבים מהם לא יהודים) הוא גיור מספיק כדי לקבוע שמאן דהוא יהודי. במילים אחרות: הרס העם היהודי.

מאז הצהרתי ועד לרגע זה, אני מקבל אלפי פניות. כמות בלתי נתפסת של אזרחים ואזרחיות שמבהירים כי הם סבורים בדיוק כמוני. רבים מהם מתכוונים להצביע למפלגת הציונות הדתית בדיוק מאותה הסיבה ולא רק.

פונים אליי גם בשאלה מדוע בחרתי בדרך הזאת. הרי חייב להיות עוד משהו. בהחלט. יש עוד הרבה.

אני, שמכיר היטב את קלטות מנדלבליט מפרשת הרפז, מכיר את עבירות הבנייה הברורות של ליאת בן ארי בראש העין ובביתה במושב חרות, את עבירות הבנייה שבוצעו בבית שבו גרה נשיאת העליון אסתר חיות ועבודות שנעשו שם ללא היתר – על פי הנדרש בחוק ועוד מקרים שונים של התעלמות מהחוק לאלה המרגישים מורמים מעם, לא יכול לשתוק ולזרוק את קולי לפח הבחירות.

בג״ץ, לא רק קובע לנו כעת שגוי יכול להיות יהודי בלי שום בעיה, אלא גם סידר לנו לחם ופיתות בפסח הקרוב בבתי החולים בארץ.

בג״ץ פועל על פי משנה סדורה להפיכת ישראל למדינת כל אזרחיה. היום זה גיור וחמץ ומחר כבר יכריחו אתכם לאפשר לרפורמים להכניס עוגב בשבת לבית הכנסת שלכם, במידה ומדובר במבנה ציבור. נשמע לכם הזוי? ממש לא. זה כבר כאן.

הציונות הדתית – סמוטריץ׳, בן גביר ושמחה רוטמן, לא מגיעים ממקום של סיפורי אלף לילה ולילה. אלה נושאים הבוערים בעצמותיהם. הם קמים בבוקר עם מחשבות על עם ישראל וכך הולכים לישון. אני מכיר היטב את שלושתם. את סמוטריץ׳ ביקרתי בכמה הזדמנויות כאשר לא עשה דבר בעניין בעבר. הוא הבין מהר מאוד שכלום לא ניתן לעשות במסגרת הרשימה שלקח בה חלק – ימינה. כעת הוא עשה את הצעד הנכון. להחזיר עטרה ליושנה.

אינני אדם דתי, אך המסורת חשובה לי מאוד. חשובה לרבים מאוד בעם ישראל. אני רוצה שחייל דתי שמחליט לגדל זקן מטעמי דת – לא יוכרח לגלחו בגלל ארגוני שמאל רדיקליים ששולטים במפקדים בצבא המתגונן לישראל. אני רוצה שבכל בסיס יהיו מזוזות – כמו על כל דלתות בית ישראל, ולא בגלל שמדובר בפקודת מטכ״ל, אלא בגלל שזו מדינה יהודית! אני לא מוכן לראות חמץ בפסח בפרהסיה וחשוב לי לשמור על הסטטוס קוו. אני חושש מאוד מהשתלטות ארגונים קיצוניים המובילים אותנו למדינת כל אזרחיה. אני לא מוכן לקבל כאן מסתננים שיקבלו אזרחות ולמחרת יהיו יהודים. אני לא מקבל אנרכיה. למי ששוכח – אנחנו יהודים. לפני הכל – יהודים!

אני לא מוכן, פשוט לא מוכן, לקבל כאן חבורה הזויה של שופטים שמחליטה מה מותר ומה אסור. הם מנהלים את כולנו בכוחניות. הם לא שואלים אותנו. הם יושבים מאחורי הגלימות וצוחקים על כולנו. את זה אנחנו חייבים לעצור מייד ורגע לפני שנצלול לתהום!

לכל אזרח בישראל ברור שלא תקום כאן ממשלת ימין אם הציונות הדתית לא תעבור את אחוז החסימה. אם הציונות הדתית של סמוטריץ׳ את בן גביר לא תכנס לכנסת – ראש הממשלה בנימין נתניהו יסיים את תפקידו. הרבה לפני הזמן. במקומו – תקום כאן ממשלת שמאל מסוכנת. כזו שתתן לחבורת בג״ץ לממש את הריסותיהם להחרבה של ממש.

אם הציונות הדתית תעבור את אחוז החסימה וככל שהיא תהיה חזקה, נפתלי בנט יבין שאין לו כל ברירה אחרת, אלא להצטרף לממשלת ימין. הפעם, ולראשונה, על ימין מלא ולא מתפשר. למה לא מתפשר? כי בלי הציונות הדתית לא תהיה ממשלה. הפעם, יהיו חייבים לבצע שינויים מהותיים. לטובת כולנו. לטובתנו האישית, לטובת משפחותינו והדורות הבאים.

אלה בחירות קריטיות. הכי קריטיות שידענו. אלה בחירות על זהותנו. על זהות יהודית.

אלה לא בחירות על ״ביבי״ או ״לא רק ביבי״. הבחירות הקודמות היו כאלה. הנוכחיות הן על ״מדינה יהודית״ או ״מדינת כל אזרחיה״.

למען ילדינו, למען כוחותינו, למען עתידנו – הפעם אצביע ט׳ למפלגת הציונות הדתית.

לא אתן את קולי לסיכון ארץ ישראל. הפעם – עד הסוף. מנצחים ומחייכים!

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]