מזכר הבנות נחתם בין משרד המשפטים לרשות למודיעין פיננסי באיחוד האמירויות - 0404
מזכר הבנות נחתם בין משרד המשפטים לרשות למודיעין פיננסי באיחוד האמירויות משרד המשפטים

מזכר הבנות נחתם בין משרד המשפטים לרשות למודיעין פיננסי באיחוד האמירויות

הרשות לאיסור הלבנת הון ומימון טרור במשרד המשפטים חתמה הבוקר (רביעי) על מזכר הבנות עם הרשות המקבילה למודיעין פיננסי באיחוד האמירויות הערביות.

ממשרד המשפטים נמסר: ״הרשות לאיסור הלבנת הון ומימון טרור רואה בשיתוף הפעולה בינה לבין הרשות המקבילה לה באיחוד האמירויות הערביות חשיבות עליונה. כינון היחסים בין ישראל לאיחוד האמירויות הערביות יצר הזדמנויות כלכליות חדשות אדירות ומסמך ההבנות הראשון שנחתם בין המדינות היה בנושא שיתופי פעולה בתחומי הבנקאות והפיננסיים, מתוך הכרה בחשיבות שמייחסות שתי המדינות לתחום זה.

עם זאת, גם גורמי פשיעה ומימון טרור עלולים לנצל לרעה את ההזדמנויות שנוצרו כתוצאה מכינון היחסים הכלכליים בין המדינות במטרה לבצע פעילות פלילית, להלבין הון שמקורו בפעילות עבריינית או לממן טרור תוך שימוש בערוצים הפיננסיים בין המדינות״.

מ״מ המשפטים, בני גנץ: ״מברך על חתימת ההסכם הבוקר, המלחמה במימון טרור והלבנת הון חשובה ומהותית עבור כלכלה חזקה וביטחון ישראל. שיתוף הפעולה בין ישראל לאיחוד האמירויות יאפשר לנו לקיים קשרי מסחר וכלכלה חזקים יציבים ובטוחים". 

ראש הרשות לאיסור הלבנת הון ומימון טרור, ד"ר שלומית ווגמן-רטנר, אמרה בטקס החתימה המקוון: "זהו צעד היסטורי ליצירת שיתופי פעולה ולהחלפת מודיעין פיננסי ושיתוף בידע בינינו ובין עמיתנו באיחוד האמירויות. המהלך יקדם פעולה משותפת להגנה על המערכות הפיננסיות של המדינות וצמצום ניצולן לרעה למטרות הלבנת הון ומימון טרור, אשר יאפשרו למיקסום הפוטנציאל הפיננסי הטמון בהסכם השלום בין שתי המדינות. ברצוני להודות לצוות הרשות על העבודה המקצועית החשובה בכינון היחסים".

ראש היחידה למודיעין פיננסי של איחוד האמירויות הערביות, ד"ר וליד חסן אל-חוסני: ״הגענו היום על מנת לומר לעולם כי זוהי גישתנו, וכי השלום הוא העיקרון המנחה אותנו. החלטנו לחזק את היחסים ולחזק את עקרונות השלום, היציבות והביטחון על-ידי חתימה על מזכר ההבנות אשר יחזק את היחסים בין היחידה למודיעין פיננסי של איחוד האמירויות הערביות והרשות לאיסור הלבנת הון ומימון טרור של ישראל, ולחזק את המסגרות לשיתוף פעולה במאבק בהלבנת הון ובמימון טרור״.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]