ללא הפעלת כוח וללא התנגדות: צה"ל החל לפנות את מתיישבי גרעין שא-נור - 0404
צילום: גרעין שא נור

ללא הפעלת כוח וללא התנגדות: צה"ל החל לפנות את מתיישבי גרעין שא-נור

לאחר העליה הלילה של מתיישבי גרעין שא-נור לשטח, צה"ל החל לפנות את היהודים מהמקום לאחר שהמשא ומתן בין מתיישבי שאנור לקצינים בכירים מחטיבת מנשה הסתיים ללא תוצאות. המתיישבים הודיעו לצה"ל כי בכוונתם להישאר במקום וכי הם לא יתפנו מרצון מהמקום אך לא ינהגו באלימות.

צה"ל הודיע למתייישבים כי הוא מתארגן לפנותם. המתיישבים קראו לעצור את הפינוי והאשימו את גנץ בזירוז הפינוי: "שבנו לתקן את העוול, שבנו לביתנו, פנינו לפני זמן קצר לרה"מ נתניהו וקראנו לו להתחיל את מדיניות הימין מלא מלא כבר מרגע זה.

לצערנו, נראה כי שר הביטחון בני גנץ מנסה להוציא על גבנו תמונות של פינוי אלים שיביכו את רה"מ נתניהו. אנו קוראים לראש הממשלה עצור את גנץ, ופעל מיידית לחידוש ההתיישבות בשאנור".

חברי הגרעין חוששים כי כוחות הביטחון ינהגו כלפי המתיישבים באלימות כפי שקרא בפינוי עמונה שארע לפני בחירות כשהאסיר המשוחרר אולמרט עמד בראשות הממשלה. לדברי המתיישבים: "גנץ מנסה לסכסך בכח בין ההתיישבות לצה"ל, אנחנו אוהבים את צה"ל ואין בכוונתו להיגרר לאלימות עם צה"ל בשום אופן. בע"ה ההתיישבות תנצח, אנחנו מתארגנים לעוד לילה בשאנור".

ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן מגורש משאנור בעצמו קרא לכל שרי הממשלה ולראש הממשלה נתניהו: "לעצור את הפינוי, לאפשר למשפחות להשאר במקום וליישב את שאנור מחדש. תנו לנו לחזור הביתה".

עד כה הפינוי מתקיים בשקט וללא התנגדות מצד המתיישבים, שמועלים על אוטובוסים שצה"ל שלח על מנת לפנותם מהמקום. מהנהגת הגרעין נמסר לחדשות 0404 נמסר: "אנחנו לא ננהג באלימות כלפי כוחות הביטחון ואנחנו מקווים שגם הם לא ינהגו באלימות".

מבזקיםלכל המבזקים

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]