גרעין שא-נור לרה"מ נתניהו: "אפשר את הנוכחות היהודית בשא-נור לפחות עד הקמת ממשלה לאומית" - 0404
גרעין שא-נור לרה חומש תחילה

גרעין שא-נור לרה"מ נתניהו: "אפשר את הנוכחות היהודית בשא-נור לפחות עד הקמת ממשלה לאומית"

עשרות מחברי גרעין שא-נור אשר שבו הלילה (שלישי) וחידשו את ההתיישבות היהודית ביישוב שפונה, פנו במכתב לרה"מ בנימין נתניהו בו ביקשו כי יאשר להם לשהות במקום לפחות עד להקמתה של ממשלת ימין.

גרעין שא נור לרה"מ נתניהו: "חזרנו הביתה! חוזרים לחיים גם בצפון השומרון! היום ברור לכולם, כי הגרוש מגוש קטיף, ויישובי צפון השומרון היה ועודנו, עוול נורא וחרפה אשר חייבים לתקן. פניך להקמת ממשלה לאומית "ימין על מלא" אשר צפויה לשמר, לקדם ולפתח את ההתיישבות ביהודה ושומרון ובכל מרחבי א"י, אם "ימין על מלא" אז מהיום, ולא רק מלאחר הבחירות.

אדוני רה"מ, נבקש כי תפעיל את סמכותך, וכי תאפשר את הנוכחות היהודית בשא-נור לפחות עד להקמתה של ממשלה לאומית, שעם הקמתה תקבל את ההחלטה המתחייבת, הברורה והנכונה ביותר – ביטול ההתנתקות, שיבה לחבלי ארצנו וחידוש ההתיישבות היהודית בצפון השומרון בכלל וביישוב שא-נור בפרט. ניצחנו את הקורונה, מזניקים את הכללה וחוזרים למרחבי ארצנו!.

לסיום, נבקש לאחר רפואה שלמה לרעייתך שרה, ולאחל לך ולמשפחתך, ולכל לאזרחי ישראל פסח שמח. אנו מזמינים אותך, ואת כל בית ישראל להגיע לבקר אותנו בשא-נור המתחדשת".

בתוך כך, הבוקר, הגיע ראש מועצת שומרון, יוסי דגן, למקום. דגן חיזק את חברי הגרעין וקרא לאפשר להם לחדש את ההתיישבות במקום: "שבוע לפני הבחירות, אני קורא מכאן, משא-נור, לכל מפלגות הימין, ימין אמיתי, ימין על מלא, זה ימין שמתקן את האיוולת של הגירוש, את הפשע של עקירת יהודים מביתם ומחזיר את התושבים של גנים, כדים, חומש ושא נור הביתה. הישוב הזה שא-נור, יחד עם הישובים חומש, גנים וכדים, נשארו שטח c בשליטה מלאה של מדינת ישראל. יש כאן משפחות צעירות, מדהימות אנשים שהשתחררו מהצבא, סטודנטים וסטודנטיות, שהחליטו לקשור את גורלם למקום ולחדש את ההתיישבות. וגם אנחנו המגורשים מצטרפים אליהם.

אני כראש המועצה האזורית שומרון, מצפה לקבל אישור מהממשלה ולהוציא להם היתרי בניה כבר היום. אנחנו מצפים מהממשלה שתרשה להם להישאר כאן ולחדש את הישוב עוד היום. עם ישראל מצפה לכך, התושבים מצפים לכך, ועדת הבחירות צריכה לפתוח כאן קלפי ולתת לתושבים לבחור כאן. המקום הזה צריך להתחדש כישוב במדינת ישראל. אני מחזק את ידיכם, בשם כל עם ישראל".

יחד עם המשפחות הגיעה ליישוב שאנור חברת הכנסת לשעבר, ומועמדת מפלגת "הציונות הדתית" אורית סטרוק, אשר לנה הלילה במקום. בנוסף למשפחות הגרעין המתחדש, ולמשפחות מפוני חומש-שאנור, הגיעו ליישוב עשרות רבות של בני נוער אשר מסייעים לאנשי הגרעין בהקמת היישוב ובחידוש ההתיישבות היהודית בצפון השומרון.

ח"כ איוב קרא ברך את העולים לשטח: "אני תומך בעשרות האנשים שחזרו לשטח היישוב שא-נור שפונה במסגרת ההתנתקות ומברך את העולים. התנגדתי נמרצות לתוכנית ההתנתקות ואני חוזר ואומר צריך למחוק כל זכר להסכמי אוסלו וההתנתקות שנתנו רוח גבית לטרור ומסכנים את קיומה ובטחונה של מדינת ישראל.
בשלב ראשון חייבים ליישב במהירות את כל היישובים שפונו בצפון השומרון במסגרת ההתנתקות".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]