קפיצת מדרגה נוספת ביכולות מערכת "כיפת ברזל": הושלמה בהצלחה סדרת ניסויים מתקדמת - 0404
קפיצת מדרגה נוספת ביכולות מערכת משרד הביטחון

קפיצת מדרגה נוספת ביכולות מערכת "כיפת ברזל": הושלמה בהצלחה סדרת ניסויים מתקדמת

מנהלת "חומה" במפא"ת שבמשרד הביטחון וחברת "רפאל" השלימו בהצלחה בתוך מספר חודשים, סדרת ניסויים שלישית במערכת "כיפת ברזל"; שהוכיחה את קפיצת המדרגה הטכנולוגית בליבת המערכת. במהלך הניסויים התמודדה "כיפת ברזל" בהצלחה עם תרחישים עמוסים ומורכבים ויירטה מטרות המדמות איומים קיימים ופוטנציאליים, בהם יירוט בו-זמני של מספר כטב"מים ומטחי טילים ורקטות.

סדרת הניסויים מצטרפת לשתי סדרות קודמות, שבהן הודגמו בהצלחה יכולות משמעותיות נוספות לחיל הים ולחיל האוויר. הסדרה נערכה בשדה ניסויים בדרום הארץ, בהשתתפות לוחמי מערך ההגנה האווירית של חיל האוויר. מערכת "כיפת ברזל" בתצורתה החדשה עתידה להיקלט מבצעית בחיל האוויר ולחזק את מערך ההגנה הרב-שכבתית מפני טילים של מדינת ישראל.

את פיתוחה של מערכת הנשק "כיפת ברזל" מוביל משרד הביטחון באמצעות מינהלת חומה שבמפא"ת. חברת רפאל הינה המפתחת של מערכת הנשק. חטיבת אלתא של התעשייה האווירית פיתחה את מכ"ם ה-MMR . חברת אמפרסט פיתחה את מערכת השליטה והבקרה.

ראש מנהלת חומה במפא"ת, משה פתאל: "30 שנה לאחר מלחמת המפרץ, שבעקבותיה הוקמה מנהלת חומה ו- 10 שנים לאחר היירוט המבצעי הראשון של מערכת כיפת ברזל, אנחנו משלימים היום קפיצת מדרגה טכנולוגית ביכולות המערכת. ב-3 סדרות ניסויים בתוך חודשים ספורים, הקפצנו את יכולות מערכת כיפת ברזל אל הדור הבא של האיומים: מטחי טילים ורקטות מורכבים, עמוסים ואתגריים, מקבצים של כלי טייס בלתי מאויישים ועוד. מערכת כיפת ברזל בתצורה החדשה עתידה להיקלט מבצעית בחיל האוויר ולחזק עוד יותר את מערך ההגנה האווירית של מדינת ישראל".

סמנכ"ל בכיר וראש חטיבת מערכות הגנה אווירית ברפאל, תא"ל (מיל') פיני יונגמן: "רפאל יחד עם מנהלת חומה במשרד הביטחון ממשיכה לפתח את המערכת בעשור האחרון ומשפרת את הביצועים, גם טכנולוגית וגם מבצעית. זה עתה סיימנו סדרת ניסויים והבאנו יכולת נוספת להגנת מדינת ישראל. אנחנו לא מחכים לראות מה קורה בצד השני ואיך האויב מפתח את המערכות שלו- אנחנו מעריכים מה הולך להיות קדימה ומביאים את יכולות המערכת להקדים את האויב ואת האיומים".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]