חייל ההסדר קפץ על האופנוע ועצר את המחבלים | רמ"ט איגוד ישיבות ההסדר: "מנע שפיכות דמים" - 0404
חייל ההסדר קפץ על האופנוע ועצר את המחבלים | רמ דובר צה"ל

חייל ההסדר קפץ על האופנוע ועצר את המחבלים | רמ"ט איגוד ישיבות ההסדר: "מנע שפיכות דמים"

רב"ט ישראל וינר, תלמיד ישיבת מעלות מבית איגוד ישיבות ההסדר המשרת כעת בפלוגת החוד בדוכיפת, הפגין תעוזה רבה לאחר שפעל לעצור איום ביטחוני שאיים בשבועות האחרונים על תושבי אזור מערב בנימין. מדובר היה בחוליה שהגיעה רכובה על אופנוע ותוך ניצול של החשיכה הם התקרבו לרכבים של יהודים וזרקו עליהם אבנים מתווך קצר ביותר.

האירוע התחיל לפני כשבוע וחצי כאשר במשך ארבעה ימים הגיעו לכוחות הביטחון באזור דיווחים של אזרחים אשר מתלוננים על אבנים גדולות שהושלכו לעבר מכוניתם. האזרחים השונים תיארו שני רוכבי אופנוע לבושים בקפוצ'ון שחור שהתקרבו למכוניתם ויידו את האבנים. בצה"ל הבינו כי מדובר בחוליית טרור שפועלת באזור ועלולה להגיע לכדי פגיעה בנפש וכן היה חשש כבר שמדובר בפיילוט לקראת דברים חמורים עוד יותר כמו פיגועי ירי.

לאור כך החליטו בצה"ל להציב מארב על מנת לתפוס את המחבלים על חם. כאשר זיהתה פלוגת החוד בדוכיפת את האופנוע המדובר, יצא רב"ט ישראל וינר מתוך השיח שבו התחבא, דרך את הנשק וקרא להם לעצור. מלא נשמעו וניסו לעקוף קפץ וינר על הקטנוע הפיל אותם, והצליח לעצור את השניים, שנתפסו עם אבנים רבות בכיסם שהיו מיועדות לזרוק על רכבי התושבים שבאזור.

ראש ישיבת ההסדר במעלות הרב יהושע ויצמן אמר כי "מדובר בהוכחה נוספת לכך שתלמידי ישיבת ההסדר זוכים לעשות שירות משמעותי, להגיע להישגים גבוהים ולהציל חיי אדם. אנחנו רוצים לברך את התלמידים שלנו שפעלו ללא דופי והפגינו אומץ לב בעצירת המחבלים. אין לנו ספק שחיי אדם רבים ניצלו בזכות התושייה הזאת".

רמ"ט איגוד ישיבות ההסדר אורי פינסקי הוסיף כי "חיילי שירות ההסדר מוכיחים פעם אחר פעם שהשילוב בין ספרא לסיפה לא רק שלא פוגע בלחימה שלהם, אלא דווקא עוזר להם להוביל ולהגיע למצוינות גם בצבא. תלמידים אלו מצטרפים לעוד עשרות אלפי תלמידים ובוגרים שלוקחים ולקחו חלק בשמירה על ביטחונם של אזרחי מדינת ישראל ומנעו שפיכות דמים רבה".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]