חודשה ההתיישבות היהודית ביישוב שאנור בשומרון: ״הגיע הזמן לשים סוף להתנתקות המרושעת״ | צפו - 0404
צילום: גרעין שאנור

חודשה ההתיישבות היהודית ביישוב שאנור בשומרון: ״הגיע הזמן לשים סוף להתנתקות המרושעת״ | צפו

גרעין שא-נור חידש הלילה (שלישי) מחדש את ההתיישבות היהודית ביישוב, הנמצא בצפון השומרון. במהלך הלילה שבו ליישוב המפונה משפחות הגרעין החדש, גברים, נשים וילדים. חברי הגרעין החלו בהכשרת המצודה במקום למגורים ולנו הלילה ביישוב המתחדש.

יחד עם המשפחות הגיעה ליישוב שאנור חברת הכנסת לשעבר, ומועמדת מפלגת "הציונות הדתית" אורית סטרוק, אשר לנה הלילה במקום. בנוסף למשפחות הגרעין המתחדש, ולמשפחות מפוני חומש-שאנור, הגיעו ליישוב עשרות רבות של בני נוער, אשר מסייעים לאנשי הגרעין בהקמת היישוב ובחידוש ההתיישבות היהודית בצפון השומרון.

ראש מועצת שומרון יוסי דגן, קרא הבוקר עם הידיעה על חידוש היישוב, לממשלה לענות לבקשת אנשי הגרעין ולאפשר את הקמת היישוב שא-נור מחדש. דגן צפוי הבוקר להגיע ליישוב שאנור ולחזק את חברי הגרעין בדרישתם.

חברי הגרעין קוראים לאפשר להם את השיבה ליישוב המפונה. יצחק צוקרמן מראשי הגרעין: "חזרנו לשאנור, משפחות, ילדים ונוער, הגיע הזמן לחזור לבית, לחזור לשאנור, לחזור לצפון השומרון, ולשים סוף להתנתקות המרושעת. אנו קוראים לרה"מ נתניהו להתחיל את הימין מלא מלא, כבר היום, ולא לחכות לאחרי הבחירות, וקוראים לו לאשר לנו להישאר כאן לפחות עד אחרי הבחירות, עד להקמת ממשלת ימין מלא, שתאשר את הקמת היישוב מחדש". 

סטרוק חיזקה את אנשי הגרעין: "הדבר הכי חמור, העוול הכי כואב שיכול להיות זו העקירה של היישוב כאן, ואתם באתם לתקן. כיף לראות שיש משפחות צעירות כאלו ונוער כזה, גרעין שאנור אני מצדיעה לכם".

גרעין שאנור

גרעין שאנור

חברת הכנסת קטי שטרית מסרה: "‏הלילה שוב עלו משפחות ליישוב שא-נור בצפון השומרון שפונה יחד עם מתיישבי גוש קטיף. אני מחזקת את המשפחות היקרות ומצדיעה להן על עבודת הקודש שהן עושות, ציונות במיטבה. אין עוול גדול יותר מעקירת מתיישבים מביתם".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]