אושר בכנסת: פטור מביטוח לאומי ללמעלה מ-145,000 מעסיקים שעובדיהם יצאו לחל"ת - 0404
אושר בכנסת: פטור מביטוח לאומי ללמעלה מ-145,000 מעסיקים שעובדיהם יצאו לחל 0404

אושר בכנסת: פטור מביטוח לאומי ללמעלה מ-145,000 מעסיקים שעובדיהם יצאו לחל"ת

הכנסת אישרה היום (שני) בקריאה שניה ושלישית את הצעת ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר האוצר ישראל כ״ץ על פטור מתשלום דמי ביטוח לאומי ללמעלה מ-145,000 מעסיקים שעובדיהם יצאו לחופשה ללא תשלום במהלך תקופת הקורונה.

הפטור מתשלום יינתן למעסיקים עבור עובד שהוצא לחל״ת בתקופת הקורונה, עד לפרק זמן של חודשיים וזאת בתקופה שבין אפריל 2020 לאפריל 2021, כאשר שר האוצר יוסמך להאריך את הפטור מהתשלום עד סוף יוני 2021.

כיום, ללא תיקון החוק, חלה על המעסיק חובת תשלום דמי ביטוח לאומי של 348 ש״ח (6.57% משכר המינימום) עבור כל אחד משני החודשים הראשונים המלאים של העובד בחל״ת. זאת ועוד המעסיק אף רשאי לדרוש מהעובד את התשלום בגין החודשיים האמורים.

בנוסף, נקבע כי זכויותיהם של עובדים ששהו בחל״ת ושלא שולם בעדם דמי ביטוח לאומי בשל הפטור, לא ייפגעו.

היקף הפטור המוצע מוערך בכ-500 מיליון ש״ח, הפטור יסייע הן למעסיקים והן לעובדים שהוצאו לחל"ת להתמודד טוב יותר עם משבר הקורונה.

שר האוצר, ישראל כ"ץ: "משבר הקורונה הביא עמו אתגרים, לעובדים ולמעסיקים כאחד. ההצעה שאושרה היום תאפשר להקל על המעסיקים בתקופה זו, וזאת מבלי להביא לפגיעה בציבור העובדים, תוך שמירה על ערכי אחריות חברתית וערבות הדדית, עד אשר מדינת ישראל תצא מהמשבר ותשוב לאיתנות כלכלית".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]