בעיטות, אגרופים ושוקר חשמלי | כתב אישום נגד שוטר ומתנדב במשטרה שתקפו אזרח שסרב להזדהות - 0404
בעיטות, אגרופים ושוקר חשמלי | כתב אישום נגד שוטר ומתנדב במשטרה שתקפו אזרח שסרב להזדהות יונתן זינדל, פלאש 90

בעיטות, אגרופים ושוקר חשמלי | כתב אישום נגד שוטר ומתנדב במשטרה שתקפו אזרח שסרב להזדהות

המחלקה לחקירות שוטרים בפרקליטות המדינה הגישה לפני זמן קצר לבית המשפט השלום בת"א כתב אישום נגד שוטר ומתנדב, בגין תקיפה בנסיבות מחמירות.

על פי עובדות כתב האישום, במהלך משמרת שגרתית, נסעו הנאשמים בניידת המשטרה יחד עם שוטרת במסגרת שירות חובה. בשלב מסוים, הם הבחינו בשלושה חברים צועדים יחד כאשר אינם עוטים מסיכה, למרות צו בריאות הציבור הקובע כי חובה לעטות מסיכה במקום ציבורי.

השוטר שאל שניים מהם מדוע הם אינם עוטים מסיכה והם ענו לו כי הם יוצאים לקנות בקיוסק הסמוך. בעקבות זאת, ביקש מהם את מס' תעודת הזהות שלהם והמתלונן סרב לכך מספר פעמים. השוטר הודיע לו שהוא מעוכב לתחנה לצורך זיהויו, אך הוא סירב לעיכוב והשוטר הודיע לו על מעצרו.

הנאשמים ניסו לאזוק את המתלונן, אך הוא התנגד והשוטר הודיע לו כי יעשה שימוש בשוקר. בשלב זה, ביקש המתלונן להציג את תעודת הזהות שלו, וחבריו הסבו את תשומת לב המתנדב לכך שהמתלונן מציג תעודת זהות.

הנאשמים לא נעתרו לבקשה וניסו להשלים את אזיקת המתלונן. בתוך כך, הצמיד השוטר את המתלונן לרכב, והפעיל עליו את השוקר. המתלונן הלך לאחור, השוטר הלך אחריו והמשיך להפעיל לכיוונו את השוקר, שלא פגע במתלונן בשלב זה, אך הוא מעד ונפל על הרצפה. בעוד המתלונן שרוע על הרצפה, בעטו בו הנאשמים בפלג גופו התחתון, אחזו בו והטיחו בו מכות אגרוף. הנאשמים אף הפעילו את השוקר והלמו בו במכות אגרוף לראשו, ולבסוף היכו אותו באמצעות קת השוקר בראשו.

ממשטרת ישראל נמסר: "מדובר במקרה חריג ונקודתי שאינו מייצג בשום צורה ואופן את מיליוני המפגשים שהיו בין אזרחים לשוטרים בעת אכיפת תקנות הקורונה.

מבלי להפחית מהתנהלותו הפסולה של הצעיר באירוע שאף הובילה לחבלות שנגרמו לשוטר והמתנדב, הרי שתיעוד המקרה ופרטיו הועברו מטעמנו לבדיקת מח״ש. כעת עם הגשת כתב האישום ייבחן המשך הטיפול בעניינם".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]