חברי כנסת מהימין נגד ההשתלטות הערבית בגוש שילה: "היה צריך להגיד כבר מזמן - הסכם אוסלו מת" - 0404
חברי כנסת מהימין נגד ההשתלטות הערבית בגוש שילה:

חברי כנסת מהימין נגד ההשתלטות הערבית בגוש שילה: "היה צריך להגיד כבר מזמן – הסכם אוסלו מת"

חברי כנסת מסיעות הליכוד, ש"ס, הציונות הדתית וימינה, השתתפו היום (חמישי) באירוע מחאה כנגד ההשתלטות הערבית במרחב גוש שילה בהשתתפות חברי כנסת ומאות מתושבי האזור. האירוע נערך בשטח הסמוך לישוב עמיחי, בו נבנית בימים אלו עיר ערבית שמהווה סכנה בטחונית לישוב. 

המחאה מגיעה בעקבות ההשתלטות הערבית שהולכת ומתפשטת בשנה האחרונה מסביב לגוש שילה שבבנימין. 

באירוע השתתפו חברי הכנסת ומועמדים ממגוון סיעות בימין. בין חברי הכנסת שהגיעו: ח"כ שבח שטרן וח"כ קטי שטרית מהליכוד וחבר הכנסת משה אבוטבול מש"ס, ח"כ מתן כהנא מרשימת ימינה, עו"ד שמחה רוטמן ואורית סטרוק מועמדי מפלגת הציונות הדתית.

האירוע התקיים בשטח הסמוך לישוב עמיחי, בו נבנית בימים אלו עיר ערבית בסיוע של הרשות הפלסטינית, שבתיה אמורים להגיע עד למרחק של כ-50 מטר מבתי הישוב, מה שיהווה סכנה בטחונית חמורה לתושבים, וימנע התרחבות של הישוב בעתיד.

את המאבק כנגד ההשתלטות, מנהלים תושבי האזור בשנה האחרונה, כדי למנוע את מה שהם מכנים "חנק הישובים" וקביעת עובדות בשטח מצד הרשות הפלסטינית שמשקיעה מאמצים רבים בהשתלטות ובניה באזור.

ח"כ שבח שטרן קרא לממשלה שתקום אחרי הבחירות לטפל בנושא ההשתלטות הערבית, לדבריו: "אחרי הבחירות משימתנו היא לייצר קואליציה, שתפעל כנגד ההשתלטות הערבית בשטחים הפתוחים שנותרו. אנו בטוח שימצא רוב לאומי בכנסת שידאג לנושא".

ח"כ קטי שטרית: "‏ביקרתי היום בישוב עמיחי בהתיישבות הצעירה, קיבלתי סקירה וראיתי איך הרשות באמצעות שלוחותיה פעולת ומשתלטת בכל הכוח על שטחי ארץ ישראל. אמשיך לפעול בכל הכוח גם בכנסת הבאה להסדרת ההתיישבות הצעירה".

ח"כ מתן כהנא תקף אף הוא את הסכמי אוסלו, ואת מדיניות הממשלה שממשיכה לקיים אותם באופן חד צדדי: "הערבים משתלטים לנו בקצב על שטחי המולדת, זה מטורף.
חלק מההשתלטויות אמנם הם בשטחי B אך מטרתם לדחוק אותנו גם משטחי C. הרשות הפלסטינית הפרה מזמן את הסכמי אוסלו, ואנחנו כמו פראיירים ממשיכים לקיים אותם, ולאפשר להם להתיישב בשטחי B. את הדבר הזה צריך לעצור".

עו"ד שמחה רוטמן נשא דברים באירוע וקרא לביטול הסכמי אוסלו, וחזרה להתיישבות גם בשטחי A וB: "לאחר שהרש"פ הפרה פעם אחר פעם את הסכמי אוסלו בכך שעשתה מהלכים חד צדדיים בשטח, והגישה נגדינו תביעה לבית הדין בהאג, הגיע הזמן להגיד אוסלו מת, ואם אוסלו מת גם החלוקות שלו מתו.

יש לנו ארץ ישראל אחת, ואנחנו נתיישב בכולה, בשטחי A, B, C. הדבר הזה שאנחנו נותנים לערבים להשתלט על שטחי מולדת בתואנה שמדובר בשטחי A וB, הוא דבר מופרך. איננו פושעי מלחמה, אלא הערבים שמשתלטים על שטחי המולדת ומתיישבים בארץ לא להם".

 

 

מבזקיםלכל המבזקים

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]