משרדי הבריאות והחוץ: מכינים מתווה למשלוח חיסונים לשליחי ישראל בארה"ב - 0404
משרדי הבריאות והחוץ: מכינים מתווה למשלוח חיסונים לשליחי ישראל בארה ידידיה כהן, 0404

משרדי הבריאות והחוץ: מכינים מתווה למשלוח חיסונים לשליחי ישראל בארה"ב

משרד הבריאות ומשרד החוץ הודיעו היום (חמישי) כי הם מכינים בימים אלו מתווה שיאפשר משלוח חיסונים של חברת פייזר לקונסוליה הישראלית בניו יורק וחיסון שליחי ישראל בארה"ב.

על פי המתווה המתוכנן, החיסונים ישלחו בעוד כשבוע מהארץ לניו יורק ושליחי המדינה בארה"ב (מהשגרירות בוושינגטון ו-8 הקונסוליות הכלליות) יגיעו לניו יורק על מנת להתחסן.

סך הכל מדובר על כ-500 שליחים ממשרדי הממשלה השונים ובני משפחותיהם שיחוסנו במבצע המתוכנן. לאחר 3 שבועות תשלח כמות נוספת של חיסונים לביצוע החיסון השני. המתווה הינו חלק מיישום החלטת ממשלת ישראל, ביוזמת שר החוץ גבי אשכנזי, לחסן את כל שליחי המדינה ברחבי העולם.

עד כה חוסנו מאות שליחים מהשגרירויות ישראל באפריקה, אירופה, אירו אסיה, הודו והמזרח התיכון שהגיעו לישראל בטיסות חיסון ייעודיות.

ממשרד החוץ נמסר כי מתווה ניו-יורק ילמד ובמידה וניתן יהיה ליישמו עפי כל הדרישות הרפואיות הקפדניות גם במרחבים נוספים הרי שייושם גם במקומות אחרים לטובת שליחי המדינה בחו"ל.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]