צו ההפסקה כנגד החברות בבעלות פרי יהפוך לקבוע | גמליאל: "נמשיך לפעול ביד קשה" - 0404
צו ההפסקה כנגד החברות בבעלות פרי יהפוך לקבוע | גמליאל: דוברות

צו ההפסקה כנגד החברות בבעלות פרי יהפוך לקבוע | גמליאל: "נמשיך לפעול ביד קשה"

במסגרת הליך משפטי שהתקיים לאחרונה, נתן בית המשפט השלום בת"א תוקף של פסק דין להסכם, שבמסגרתו נקבע כי צו ההפסקה המנהלי, שהוציא יורם הורביץ, מנהל מחוז תל אביב במשרד להגנת הסביבה כנגד יוסי פרי והחברות שבבעלותו בגין הפעילות הבלתי חוקית במתחם דרום גלילות, יהפוך לצו שיפוטי קבוע.

בהתאם לכך, לא יאוחר מ-15 במארס 2021 יפנו יוסי פרי והחברות שבבעלותו את כל הציוד שבמתחם, למעט חלק קטן משטח המתחם שבו יאוחסן ציוד. כמו-כן, על פי הצו השיפוטי, חל איסור על פעילות כלשהי במתחם, לרבות פעילות בתחום השלכה והטמנת הפסולת.

בנוסף, סוכם כי לחברות הסיניות, צ'יינה ריילוויי טנל גרופ קו; צ'יינה סטייט קונסטרקשן אינג'נירינג קורפוריישן לימיטד; וצ'יינה סיוויל אנג'ינירינג קונסטרקשן קורפוריישן, המשתמשות במתחם לצורך אחסון ציוד לבניית הרכבת הקלה, יותר להישאר בחלק תחום משטח המתחם וזאת עד ל-8 באוקטובר 2022 – אז יידרשו להפסיק את פעילותן הכוללת במתחם ולפנותו מכל אדם וחפץ.

הסכם זה מצטרף להסכמות שגובשו בין המשרד להגנת הסביבה לבין חברת מ.נ פינוי פסולת, במסגרת הליך שיפוטי, שלפיהן צו ההפסקה השיפוטי יחול גם על פעילותה של חברת מ.נ פינוי פסולת, שהפעילה בחלק מן המתחם תחנת מעבר בלתי חוקית לפסולת בניין. בהתאם להסכמות, על חברת מ.נ פינוי פסולת להתפנות מן המתחם לא יאוחר מ-8 באוגוסט 2021.

השרה להגנת הסביבה, גילה גמליאל: "במסגרת מדיניות האכיפה של המשרד להגנת הסביבה, אנו פועלים למגר את תופעת הטמנת הפסולת הנעשית ללא היתרים ורישיונות. הטמנת פסולת בניגוד לדין גורמת למפגעים סביבתיים חמורים, לרבות פגיעה בשטחים הפתוחים והרס הצמחייה הטבעית. נמשיך לפעול ביד קשה ולהפעיל את כל הכלים שיש בסמכותנו, כדי למנוע מעבריינים לנסות להפיק רווחים על חשבון איכות הסביבה".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]