עו"ד בן גביר: "אדרוש מנתניהו להיות השר לביטחון הנגב והגליל" - 0404
עו יונתן סינדל, פלאש 90

עו"ד בן גביר: "אדרוש מנתניהו להיות השר לביטחון הנגב והגליל"

יו"ר עוצמה יהודית והמועמד ברשימת הציונות הדתית לכנסת, עו"ד איתמר בן גביר, הודיע הערב (מוצ"ש) בשידור חי כי ידרוש מראש הממשלה בנימין נתניהו להיות השר לביטחון הנגב והגליל בממשלה הבאה.

בן גביר אמר: "כאשר ראש הממשלה אמר שאני לא אהיה שר, לא הבנתי מה הוא רוצה, כי התכנית המקורית שלי הייתה לבקש את ראשות ועדת חוקה. זה המקצועי שלי, משפטים, בניתי משרד עורכי דין מצליח וזה מה שרציתי. אבל אני נמצא אחרי חודש בו באים אליי חיילים בנגב, ואומרים לי 'אנחנו נכנסים לשטחי אש שלנו' ויש שם אנרכיה מוחלטת. נשים שהולכות לג'וגינג מטרידים אותן. בצפון, לא רק בדרום לוקחים פרוטקשן מבעלי העסקים.

לכן אני אומר כאן לראשונה – אני מתכוון לבקש מנתניהו להיות השר לביטחון הנגב והגליל. צריך להחזיר את הביטחון לנגב ולגליל. מה שהולך שם זה מערב פרוע. מישהו צריך לטפל בזה – וזה אני".

בנוסף, התייחס בן גביר להצעת החוק אותה הוא מתכוון להציע בכנסת הקרובה, לפיה ראש הממשלה והשרים יהיו זכאים לחסינות מהעמדה לדין באופן אוטומטי: "לראש ממשלה ולשרים צריכה להיות חסינות נקודה. אני לא עושה את זה בשביל נתניהו או דרעי, אני עושה את זה בשביל כל שר או ראש ממשלה, כדי שלא יהיו שבויים בידי היועץ המשפטי לממשלה והפרקליטות. בכל מדינה נורמלית אין דבר כזה. רק בישראל אדם אחד יש לו את כל הכח להחליט מי יהיה ראש ממשלה או שר. את הדבר הזה צריך לעצור".

בן גביר נשאל האם יש קונסטלציה בה יישב תחת ראש ממשלה שהוא אינו נתניהו, והשיב: "נתניהו הוא באמת ליגה אחרת. לא אשב תחת לפיד או סער. בנט, עם כל הכבוד וההערכה, לא יכול להיות ראש ממשלה עם עשרה מנדטים".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]