הציונות הדתית פרסמה תוכניות לחיזוק הגליל. סמוטריץ': "מציג תוכניות בנות ביצוע" - 0404
הציונות הדתית פרסמה תוכניות לחיזוק הגליל. סמוטריץ':

הציונות הדתית פרסמה תוכניות לחיזוק הגליל. סמוטריץ': "מציג תוכניות בנות ביצוע"

מפלגת הציונות הדתית פרסמה היום (חמישי) תוכניות לחיזוק הגליל במהלך ביקור בעכו. התוכניות מתייחסות לתחומי התחבורה, בינוי, תעסוקה, בריאות וחינוך. בתחילת האירוע חתם יו"ר המפלגה בצלאל סמוטריץ׳, על אמנת הגולן בפני ראש המועצה האזורית, חיים רוקח.

סמוטריץ׳ אמר בפתיחת התוכנית: ״ייהוד הגליל איננה מילה גסה. מי שחי בשלום עם חוק השבות צריך לחיות בשלום עם ׳ייהוד הגליל׳. המושג רוב יהודי אינו יכול להיות מושג ארטילאי, אלא רוב מוחלט. אנחנו רוצים רוב יהודי בעכו, נוף הגליל ובכרמיאל. כיום יש מיעוט יהודי של 30% מול 70%. מדינת ישראל חייבת לעודד ולתמרץ הגירה של יהודים לגליל".

בהתייחס לתוכניות לחיזוק הגליל: ״אני לא מוכר אשליות ותוכניות לא בנות ביצוע, אלא תוכניות מעשיות שאפשר לממש בתוך פחות מקדנציה. כשתהיה רכבת לק״ש אנשים יגורו בקריית שמונה ויוכלו לנסוע ולעבוד במקומות רחוקים יותר. העברת המש״אות (מפעלי צה״ל) לגליל ייצרו 12,000 מקומות תעסוקה ממש בלב הגליל. מדובר בהחלטת ממשלה שנתקעת בשל מריבות בירוקרטיות.

אני לא עומד כאן ומבטיח בית חולים בצורה פופוליסטית. יש היום פתרונות מעולים של רפואה בקהילה ואשפוז ביתי. הדבר יצור שירות רפואי טוב יותר לאזרח שיחסך ממנו אשפוז ויתן מענה מהיר. זה פתרון זמין מיידית ואנחנו נתבע ממשרד האוצר לתקצב זאת בהסכמים הקואליציונים".

בנוגע לתכנון להקמת אוניברסיטה בגליל: ״אני מצר על החלטתו של השר הקודם לבטל את החלטת הממשלה ולקבוע שאוניברסיטת הגליל תהיה בחיפה. צריכה לקום אוניברסיטה רב קמפוסית שליבה בגליל ולא בחיפה".

מבזקיםלכל המבזקים

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]